A nyerskonyha titkai

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

„Az vagy, amit megeszel”. 

Sok helyen olvashatjuk ezt a már-már közhelyes megállapítást, azonban érdemes néhány percet szentelnünk neki.
Napjainkban sajnos egyre több felesleges kalóriát viszünk be szervezetünkbe, amely egyrészt elhízáshoz vezet, másrészt, ami ennél is lényegesebb, számos betegség kialakulásának a kockázatát növelik.

 

Mit értek felesleges kalórián? 

 
Azokat az élelmiszereket, amelyek nem vagy csak nagyon kis mértékben tartalmaznak a szervezet számára hasznosítható tápanyagokat (fehérjét, szénhidrátot, zsírt, vitaminokat, ásványi anyagokat).
Ha egy élelmiszer egyre távolabb kerül természetes mivoltától, annál inkább haszontalanná válik, így zsír és méreganyag formájában fog lerakódni a szervezetünkben, ami előbb utóbb magával hozza a súlygyarapodást és a különböző betegségek kialakulását.
Kevés olyan ember létezik, aki ne szeretné mindezt elkerülni, és még több olyan van, akinél a baj már megtörtént, és életmódváltással kívánja elkerülni az újabb tragédiát.
 
 
Szerencsére egyre inkább az a tendencia, hogy az emberek a gyógyszerek helyett az alternatív gyógymódokat keresik. Az egyik ilyen alternatív gyógyászat- én így hívom- az a nyerskonyha, más néven élő ételek elkészítése, és rendszeres fogyasztása.
 

Jogosan merül fel a kérdés ilyenkor: „No de a húst hogyan egyem meg nyersen?” 

hirdetes
 
Nos, a nyerskonyha alapanyagai között semmilyen formában nem szerepel a hús. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a hús fogyasztása tilos. Szeretném hangsúlyozni, hogy a mértékletesség - mint az élet egyéb más területén- ez esetben is fontos szempont. Kerülni kell az egyoldalú étkezést, ezért amikor nyers ételekről beszélünk, nem az étrend teljes egészét értjük alatta, hanem egy fontos, túlnyomó többségét.
Ha valakinek azt mondjuk, nyerskonyha, élő étel, azonnal a salátákra, gyümölcsökre gondol. Aki még tovább fűzi a gondolatmenetet, annak eszébe szoktak jutni a magok. Ilyenkor jön a mondat, hogy nem vagyunk mi kecskét, hogy csak zöldeket együnk, sem madarak, hogy magokon éljünk. Pedig ezek a táplálékok bizony tele vannak hasznos tápanyagokkal, amelyek elengedhetetlenek a szervezet egészséges működéséhez.
 

Mik azok a természetes, élő ételek?       

 
 Azok az élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek: nem főzött vagy párolt, nem sütött, és nem is fagyasztott zöld levélhajtások, gyökérzöldségek, ehető gyomnövények és virágok, gyógynövények, gabonafüvek leve, gyümölcsök, magvak, diófélék, csirák, olajok és algák. A bennük lévő enzimek segítik az emésztést, táplálnak, energetizálnak, és kiegyensúlyozzák szervezetünk anyagcseréjét.
hirdetes
Fontos továbbá, hogy az élő ételek ne tartalmazzanak vegyszereket, és semmilyen adalékanyagot, tehát az elfogyasztás pillanatában abban az állapotban legyenek, amelyben a természet megteremtette őket.        
Melyek az élő ételek előnyei a hőkezelt ételekkel szemben?
 
 
Az élő ételekben sok az életenergia, a nyers növényi ételek lúgosítanak. Az egészséges szervezet enyhén lúgos kémhatású. A sütött-főzött ételekből hiányzik a bioenergia, valamint azok az enzimek, amelyek biztosítják a különböző szervek egészséges működését.
 

 

Szerző:

Bozsik Ildikó

www.ildeefitness.hu


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
egészséges táplálkozás

Szótár

Méhtoxin terápia

Ezt a fajta gyógymódot már 300 éve ismerik, azonban 2007-ben kezdték el világszerte... Tovább

Lúgosító diéta

Tavaszra mintha a szervezetünk kicsit összezavarodna: puffad a hasunk, dagad a lábunk, az... Tovább

Tovább a lexikonra