Az egészséges életmód nehezen összeegyeztethető a cukorfogyasztással, de a szépségápolás területén már számos lehetőség közül válogathatunk, melyeknél segítségül hívhatjuk ezt az étkezésben mellőzni ajánlott szénhidrát bombát.
A nőiesség egyik alapvető eleme a szőrtelen test, mely úgy tűnik soha nem megy ki a divatból.
Mikor a drogériák polcai még nem roskadoztak a gyanták, borotvák és szőrtelenítő krémek ezreitől, a nők akkor is megoldották valahogy a szőrtelenítést. Egy a szoknya alól elővillanó, szőrős női láb a legkevésbé sem mondható esztétikus látványnak, ezért minden nő napi, heti rutinját képezi a nem kívánt szőrszálaktól való megszabadulás.
Vannak olyanok, akiknek gyengébb a szőrzetük és olyanok is bőven akadnak akik a kevésbé szerencsések táborába tartoznak, erős és dús szőrzettel rendelkeznek, mely gyakran bőr alá növő szőrrel és végső soron szőrtüszőgyulladással párosul. Az ő számukra ez a módszer kész megváltás lesz, hiszen a szőrbenövés ellen a legjobb megoldást osztjuk most meg veletek.
Az arab nők jellemzően erősen pigmentáltak; dús, erős és fekete hajukhoz erős, burjánzó szőrzet párosul. Érthető hát, hogy sok időt szenteltek arra, hogy kikísérletezzék a legtartósabb és kíméletesebb megoldást a nem kívánt szőrszálak eltávolítására.
Amennyiben szeretnéd te is kipróbálni az arab nők legősibb szőrtelenítőszerét, akkor most megteheted, mert beavatunk a titkukba.
Ha nekik évszázadokon keresztül bevált ez a fantasztikus megoldás testük szőrtelenítésére, miért ne válna be nekünk is?
Hozzávalók:
1 bögre cukor
1 öblös evőkanál só
2 öblös evőkanál frissen facsart citromlé
2 öblös evőkanál víz
Elkészítés:
Az összes hozzávalót tegyük egy lábasba és forraljuk fel alacsony lángon! Ügyeljünk arra, hogy nehogy odaégjen (ez magas láng használata esetén előfordulhat, úgyhogy legyünk türelmesek!)!
Körülbelül háromnegyed órán keresztül kavargassuk a lábas tartalmát, majd amikor mikor a fehér, habos lé kezd besűrűsödni és színe karamell színűvé válik, akkor vegyük le a lángról!
Egy hatalmas tálba tegyünk jeges vizet, majd helyezzünk rá egy jénai edényt, amibe az elkészült cukormasszánkat tesszük!
Kavargassuk egy ideig, amíg el nem kezd összeállni és próbáljunk egy kupacba összehúzni a masszát!
Mikor már kézmeleg, vegyük ki a tálból és vizes kézzel kezdjük el két kezünk között gyúrni és nyújtani.
(Fontos, hogy tiszta legyen a kezünk!)
Körülbelül hét percen keresztül „gyurmázzunk” vele, egészen addig, míg arany színű nem lesz a golyónk!
Ezt követően már használatra kész, de nylonzacskóba téve, légmentesen lezárva a hűtőbe helyezve még sokáig eltartható, használat előtt meleg kézzel meggyúrjuk előtte és ismét használhatóvá válik.
Gyantázás előtt
Bőrünket fel kell készíteni a szőrtelenítésre, hogy minél hatékonyabb legyen a „szépítő szertartás”.
A legjobb, amit ilyenkor tehetünk, ha alaposan megmosakszunk, majd a kezelni kívánt területet behintőporozzuk, ezzel teljesen szárazzá téve a felületet, mely által a szőrszálakra jobban ragad majd a cukormassza.
Alkalmazása
Még az elkészítésnél is egyszerűbb a használata.
A megszokott gyantázási metódusnak ellentmondó módon ezt a gyantát nem a szőrnövekedéssel megegyező irányba kell felhelyezni, hanem éppen ellenkezőleg; a szőrnövekedéssel ellentétes irányban.
Egyengessük el a masszát egy kis területen, majd szőrnövekedéssel megegyező irányban távolítsuk el egy hirtelen mozdulattal a masszát a kezelt felületről.
Ez az eljárás teszi lehetővé azt, hogy a szőrtüsző teljes egészét eltávolítsuk és a növekedési iránynak megfelelő kitépés hatására a szőr nem fog benőni, nem okoz majd a későbbiekben ezáltal irritációt.
Bár időigényes szőrtelenítési eljárás, mégis mindenkinek ajánlott, aki szeretne egy filléres, ám roppant hatékony és kíméletes szőrtelenítési módszert kipróbálni.
A felhasznált gyantát pedig nem csupán egyszer, akár 4-5 alkalommal is fel lehet használni más gyantáktól eltérő módon.
A jól elkészített cukorgyanta nem marad rajta a bőrön, de ha valamiből mégis többet tettünk volna bele, akkor előfordulhat ennek a lehetősége is. Egyszerűen távolítsuk el a fölösleget egy kis babaolajjal, majd öblítsük le lábunkat!
Ügyeljünk arra, hogy szőrtelenítés után mindig steril törölközőt használjunk, mert ilyenkor a megnyílt szőrtüszőkbe könnyebben bekerülhetnek a baktériumok az előző törölközőnkről, melyek irritációt okozhatnak!