A tévézés sokak kedvenc időtöltése, és egy hosszú nap után pihentető módszer. Ha azonban ülőmunkát végzel, vagy szeretnéd növelni a napi mozgásodat, vannak olyan gyakorlatok, amelyeket tévézés közben is elvégezhetsz.
Alakformálás TV-és közben
Amellett, hogy növeled napi aktivitásodat, további előnyökkel is járhat, ha tévézés közben edzel. Edzettséged különböző összetevőin dolgozhatsz, például növelheted az erőnlétedet.
A kutatások azt mutatják, hogy még a 30 percenkénti mozgást elősegítő rövid, 3 perces szünetek is segíthetnek leküzdeni az ülés káros hatásait. Az előnyök közé tartozik a vércukorszint stabilizálása és a „rossz” (LDL) koleszterinszint csökkentése. Az alábbiakban bemutatunk néhány kreatív ötletet, amelyekkel növelheted aktivitási szinted tévézés közben.
Hogyan edzünk a TV-vel?
Ha tévézés közben edzel, nem kell egész idő alatt mozognod ahhoz, hogy növeld az aktivitást. Az edzés úgy van beállítva, hogy erőteljes mozdulatokat végezz a reklámszünetekben, és pihenj a műsor közben. Ez aztán a fantasztikus! Így tényleg hasznossá válik a pihenés a fittséged szempontjából is!
A Nielsen adatai szerint a legtöbb televíziós műsor minden televíziós órában 11 perc 20 másodpercnyi hirdetési időt tartalmaz.
Ha este három órán keresztül tévézel, és minden reklámszünetben elvégzel egy mini edzést, az edzési idő összesen több mint 45 perc lesz, és hidd el már ezzel is sokkal hozzájárulsz az egészséged megőrzéséhez!
Egy 150 kilós edző körülbelül 180 kalóriát éget el sajáttestsúlyos gyakorlatok közben. Ezzel növelheted az erőnléted, növelheted az izomzatot és növelheted a rugalmasságod is. Persze, ha már rutinosabb edző vagy, akkor még hatékonyabbá teheted az edzéseidet, ha eszközöket is használsz, például egy ketlebell segít változatossá tenni a gyakorlatokat és minden testrészed erősítésére használhatod!
Természetesen az edzés során elégetett kalóriák teljes száma különböző tényezőktől függ, beleértve a nemet és az edzés intenzitását.
Gyakorlatok, amiket TV nézés közben is elvégezhetsz
1. Bemelegítés
Célszerű bemelegítéssel kezdeni az edzést. De a bemelegítésnek nem kell intenzívnek lennie. Ha a nap nagy részében aktív voltál, akkor tested már felkészülhet a mozgásra.
2. Alsótest gyakorlatok
Az első reklámszünetben több kitörési variációt is végezhetünk. Ez a gyakorlat feszesíti és tonizálja a combokat, a feneket, a vádlit és a törzset. Ezt is végezheted súlyzókkal a nagyobb kihívás érdekében.
Reklámonként váltakoztasd a kitörések fajtáit, először egyik láb, aztán másik, rugózás, előre-hátra, ugrálva.
Minden egyes kitörési ismétlés során ügyelj arra, hogy a vállaid a csípő vonalában maradjanak. Ha pedig görcsös térdeid vannak, vagy ízületi fájdalmaid vannak, próbáld meg az elülső térded a lábujjaid fölött tartani, nem pedig előttük.
3. Gyakorlatok felsőtestre
A reklámszünetekben fekvőtámasz variációkat hajthatsz végre, hogy megdolgoztasd felsőtested. Ha a fekvőtámasz túl kemény, sok variáció segít abban, hogy megerősödj, hogy végül tökéletes formában végezhess el egy teljes fekvőtámaszt.
Csinálj fekvőtámaszt a falnál, próbáld ki a női fekvőt, a széles kartartást és a keskenyet, mert minden variáció más más felsőtesti izmot dolgoztat meg. Az elején próbálj mindig 10 ismétlés csináld, majd emeld a tétet fejlődésessel arányosan.
4. A törzs izmainak erősítése
Tévézés közben is dolgozhat az alapvető erőnléteden. Ez lesz a televíziós edzés legkönnyebbnek tűnő része, de nem a legegyszerűbb. Végezz plank gyakorlatokat, hogy működőképes, erős has és törzsizmokat kapj.
5. Kardió gyakorlatok
Ha a műsor alatt újabb reklámszünet következik, csinálhatsz még néhány gyors kardió gyakorlatot. Fuss a lépcsőn vagy fuss helyben, hogy aktív maradj. Akár ugrókötelet is használhatsz, ha van helye.
6. Nyújtás
Végül ne felejts el nyújtani, ezt már simán csinálhatod a film közben is, ugyanis pont az a lényege, hogy megnyugtasd a tested, a pulzust és vissza nyújtsd az izmaidat, amiket edzés közben használtál.