Fogyj, de ne éhezz – 6+1 táplálkozási tévhit

Sz.F.

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Az internet világában számtalan segítőnk akadhat ilyen- olyan csoda módszerekkel. Nyilván mindenki a leggyorsabban és legkönnyebben szeretne bomba formába lendülni, főleg, hogy már nagyban tombol a nyár, lekerültek a takaró ruhadarabok, így szem elé kerülnek a dagadó, buja idomok. Én most nem fogyi- tippeket és diétás ötleteket hoztam a nagyközönségnek, hanem a leggyakoribb tévhiteket.

Én is a folyton fogyózó és újrakezdő sportimádók táborát erősítem. Barátoktól (férfiaktól, nőktől) egyaránt hallok elejtett mondatokat, esetleg olyan kérdésekkel fordulnak hozzám, hogy néha már nem bírom ki nevetés nélkül. Óvatosan ugyan, de muszáj vagyok őket helyreigazítani és a visszarángatni a realitások talajára. A fantázia határtalan, olyan dolgokat képesek kitalálni és adaptálni, hogy az már-már csodálatra méltó, de sajnos ezekkel a módszerekkel nagyon kicsi az esély rá, hogy el fogják érni a kívánt eredményt. Korra és nemre való tekintet nélkül 50-ből 1 ember fogyni szeretne ez tény. A leggyakoribb módszerek, amiket alkalmazni szoktak a következők

 

1.    6 után már nem eszek (délután már nem eszek)

Kb. 10 éve minden második hölgy úgy fogyott, hogy 6 után nem evett. Rövid távon ezzel valóban be lehet csapni az agyat, de én biztos nem tudok éhesen elaludni. És gondoljunk csak azokra, akik több műszakban dolgoznak. Velük mi a helyzet? Vagy netalán, aki elmegy este futni, edzeni, ők se egyenek?! Szemük ketté is állna 7-8 óra magasságában. Erőtlenné válnánk, sápadttá, lehangolttá és ingerültté. Ez véleményem szerint se nekünk, se környezetünknek nem egészséges. Ami éhezéssel jár, az többet árt, mint használ.

 

2.    Csak levest, gyümölcsöt eszek. 

Ez remek, ha csak böjtöt tartunk, ami max 2 napig javallott (és a léböjt már cáfolt diétás módszer) Ez arra jó, hogy a vesénket és májunkat tisztítsuk. Eleve ajánlott napi 2-3 liter folyadékot elfogyasztanunk és 5 adag gyümölcsöt, hogy szervezetünk megfelelően hidratált legyen és elegendő rostot és ásványi anyagot vigyünk be a szervezetbe.

hirdetes

 

3.    Edzés után már nem eszek

Ez gyilkosságot jelent izmaink számára… Testmozgás után pont fel kell tölteni szervezetünket vitaminokkal és fehérjével. Edzés közben optimális esetben erőt fejtünk ki, izmaink elfáradnak. Ezt minél hamarabb vissza kell tölteni, fél órán belül.

 

4.    Nem akarok izmos lenni 

Hát ez az előbbihez szorosan kapcsolódik. Véssük fel, hogy az izom jó. Nőként amugy se lehetünk túl izmosak, ahhoz már komoly anyagokat kell tolnunk és tényleg rengeteget kell tennünk. Ha tényleg majd belepusztulunk a sok edzésbe és még figyelünk is a táplálkozásra, akkor sem lehetünk nőként túl izmosak. Az izmos váll, fenék és comb nagyon is jól mutat egy csajon.

 

5.    Előbb lefogyok, aztán kezdek edzeni 

Az alakformálás 70%-ban az evésről szól, ez valóban helytálló. 30% pedig az aktív testmozgás. Ha csak diétázunk és nem mozgunk, testünk, bőrünk nagy valószínűséggel veszít feszességéből. Löttyedtek leszünk. Bovden karjaink lesznek és lapos fenekünk. Úgy fogunk kinézni, mint a saját nagyikánk.

 

6.    Nekem már mindegy, így is jó vagyok 

Hát ez bődületes. Az „amúgy sem kellek senkinek”, vagy „már úgyis elkeltem és neki így is tetszem” szindróma. Ezt a legnehezebb kiverni az emberek fejéből. Netán, ha tényleg vékony, már- már sovány is, ő sem lehet magával teljesen elégedett, olyan nincs! Napi 30 perc bármilyen mozgásra és rendes, tiszta étkezésre van mindenkinek szüksége. Ennyivel meg kell tisztelni saját testünket.

hirdetes

 

6+1. Csak hasból szeretnék fogyni 

Ez is nagy klasszikus. Ha-ha-ha. Tipikus beszólás erre, hogy az a legjobb fogyókúra, ha elsétálsz a hűtőtől jó messzire. Ez majdnem így is van. Helyi fogyás nincs. Ez azt jelenti, hogy nem fog csak a has, vagy csak a kar lefogyni. És nem fog a cici ugyanakkora, vagy még nagyobb maradni. Ez tuti. Ilyet egyik tabletta sem tud, se tea, se kencefice. Kiegészítő eszköznek lehet, hogy beválhat, de ezt csak nagyon halkan merem mondani, egy krém, egy masszázsgép, vagy tea. De csak innen vagy onnan, az még a nagy tudósoknak is kihívás. Rendesen kell táplálkozni, figyelni, hogy mikor, mit eszünk. Nem szabad semmi esetre sem éhezni és igenis kell mozogni napi fél órát intenzíven.

Mos itt elmondtam sok mindent, ami zűrzavaros, de hogy valamennyire tisztán lássunk: ne éhezzünk, ne koplaljunk, ne sanyargassuk a testünket. Az a fizikai és szellemi teljesítményünket is csak rontja, ha nincs megfelelő üzemanyaggal feltöltve a tankunk. Nem azt mondom, hogy mostantól aztán mindent bele, sőt. Tiszta, egészséges ételeket válogassunk, legyen minden étkezésünk vitamindús. Étkezzünk naponta 5x, válasszunk kisebb tányért. Legyünk válogatósabbak és tudatos vásárlók. Ne vegyünk meg mindent, amire az van írva, hogy light, vagy diétás. Preferáljuk a helyi zöldséget, gyümölcsöt, ételt. Igyunk 2-3 liter cukormentes, adalékanyag mentes folyadékot. Ne ámítsuk magunkat és igenis mozogjunk heti 5x fél órát legalább. Főleg ebben a remek időben! :) Hajrá!


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Szótár

Energia leadás

A szervezet az energia döntő részét anyagcsere révén adja le, de energiát használ fel az... Tovább

Flabélos

OTO FLABéLOS (FL-3000) (Gyártói információ)   Professzionális TTV (teljes test... Tovább

Tovább a lexikonra