Mikor van szükség gyökérkezelésre? Mennyire fájdalmas az eljárás?

VN

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Gyökérkezelés- hangzik el az ítélet a fogorvosi székben ülve, és már rándul is össze a gyomrunk, borsódzik a hátunk, kezdünk rettegni, hogy ez bizony nem lesz egy egyszerű menet. Na de miért is van szükség bizonyos esetekben gyökérkezelésre, tényleg kínszenvedés az egész folyamat? Ennek jártunk most utána!

Mi az a gyökérkezelés?

A legelején talán célszerű lenne azt tisztázni, hogy mi is az a gyökérkezelés. Sejtéseid biztosan vannak róla, de a pontos folyamatot lehet, hogy nem ismered annyira. A gyökérkezelés alapvetően egy olyan folyamat, amit a fogorvos hajt végre, méghozzá abból a célból, hogy megmentse a sérült fogat. Lényegében ez egy fogmentő megoldás, ami nem olyan régóta létezik. Régen csak egyszerűen eltávolították a sérült fogakat, napjainkban azonban a legtöbb szakember igyekszik megmenteni az eredeti fogakat. A gyökérkezelést többnyire helyi érzéstelenítésben végzik.

Hogyan zajlik a gyökérkezelés?

A gyökérkezelés során a fogorvos először is egy járatot fúr a fogba, hogy elérje a foggyökércsatornát, amiből eltávolítja a pulpát és a fogidegeket, tisztítást végez, majd tömítéssel elzárja a kitisztított csatornát. Nagyon fontos, hogy hozzáértő szakemberhez forduljunk a problémánkkal, hiszen, ha nincsen elég gondosan elvégezve a folyamat bármelyik lépése az akár fekély kialakulásához is vezethet, lehet hibázni a felnyitásnál, tisztításnál, és a lezárásnál is, tényleg óvatosnak kell lenni. Ha biztosra szeretnétek menni, akkor egy több évtizedes múlttal rendelkező magánklinikát tudunk ajánlani. A Lévai Dental Fogászaton szinte minden nap végeznek gyökérkezelést, a kisujjukban van a tudás, mégis nagyon óvatosak, a legújabb módszerekkel dolgoznak, modern felszerelésekkel. Itt tudtok időpontot kérni konzultációra és kezelésre, és tájékozódni is: gyökérkezelés.  

hirdetes

Mikor van szükség gyökérkezelésre?

Akkor van szükség gyökérkezelésre, ha a fog sérült, de még megmenthető. Ha fogászati szakkifejezésekkel szeretnénk élni akkor így fogalmaznánk: a gyökérkezelés akkor szükséges, ha a fogászati röntgen kimutatja, hogy a pép megsérült egy bakteriális fertőzés által. A tünetek, amelyek esetében érdemes fogorvoshoz fordulni: laza fog, fájdalom harapáskor, rágáskor, érzékenység hideg vagy meleg ételek fogyasztása esetében. Fontos, hogy ahogyan a pép elhal, úgy a tünetek is csökkenhetnek, el is tűnhetnek, úgy tűnhet, hogy a fog meggyógyult, de ez nincsen így, nem szabad annyiban hagyni a dolgot! Ha a fertőzött fog a szájban marad, további szövődmények alakulhatnak ki, ezért minél hamarabb érdemes fogorvoshoz fordulni!

hirdetes

Mennyire fájdalmas a gyökérkezelés?

Nagyon sokakban él az a hit, hogy a gyökérkezelés egy nagyon hosszú, gyötrelmes folyamat. Valóban egyszerűbb a fogat eltávolítani, viszont, ha szeretnéd, hogy az eredeti fogad megmaradjon, akkor ez az eljárás sokkal jobb választás, és semmivel sem fájdalmasabb, mint egy foghúzás. A teljes kezelés általában 3 alakalomból áll, melynek részei: a fog megnyitása, gyökér tömése, fedőtömés elhelyezése. A Lévai Dental Fogászaton a legjobb kezekben leszel! 
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
betegség egészség egészséges életmód egészséges táplálkozás megújulás szépség vitamin

Szótár

Glutén

  A glutén egy fehérje-komplex (a gliadin és a glutenin keveréke), amely megtalálható... Tovább

Energia leadás

A szervezet az energia döntő részét anyagcsere révén adja le, de energiát használ fel az... Tovább

Tovább a lexikonra