Így nyugodj le, ha a feje tetején áll a világ

SFV

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Biztosan Nektek is van néha olyan napotok, amikor úgy érzitek, semmihez és senkihez nincs türelmetek, pedig muszáj lenne – talán mert fontos feladatotok van, talán mert épp foglalkoznotok kellene valakivel, aki nagyon fontos, talán csak azért, mert türelmetlennek és idegesnek lenni roppant bosszantó. Nincs? Akkor nagyon nagy mázlisták vagytok! Ha mégis van, akkor roppantmód együtt érzek Veletek, ezért megmutatom, nekem milyen bevált praktikáim vannak az idegeim megnyugtatására.

Persze, azt nem garantálom, hogy mindegyik praktika mindenkinek minden helyzetben bejön, de nagy valószínűséggel találtok benne olyat, amelyet néhanapján tudtok hasznosítani. Lesz benne vitaminos, sportolós, kreatívkodós, összpontosítós, mindenféle tipp. Lássuk!


No.1. Mg+B6 vitamin


Ez a legegyszerűbb. Biztosan sok reklámban hallottatok már róla, hogy milyen szuper nyugtató hatása van, talán sokan már szeditek is. Én teljes mértékben hittem abban, hogy biztosan nagyon sokáig nem fogok olyasmit szedni – legyen az akár csak vitamin – ami az idegeim megnyugtatására szolgál. Hinni meg aztán még annyira sem hittem benne, hogy beválik. De egy megmagyarázhatatlanul idgeskedős időszakomban mégis igazán bejött és azóta is bátran fordulok felé, tudva, hogy még a csontjaim, az agyműködésem és az anyagcserém is meghálálja.


Tipp: A ginseng tartalmú komplex B-vitaminok méginkább serkentik az agyműködést, a kifejezetten koncentrálást segítő „tanulós” vitaminok is ezt tartalmazzák.

hirdetes


No.2. Tornázás


A tornázás olyan tevékenység, amelyhez nem igazán szükséges a higgadt gondolkodás – legalábbis számomra – sőt, egy kis ideg még fokozza is a lendületet. Fontos azonban, hogy ha tornázol, akkor úgy érzed, valami hasznosat teszel, ami már segít a nyugalom elérésében. Mindemellett levezetheted  a felgyülemlett energiáid és felfrissítheted magad mind fizikailag, mind mentálisan.


No.3. Automatikus írás


Az automatikus írás egy létező dolog, valami olyan írásmódszer, amit már a 20. század több méltán híres irodalmi alakja is alkalmazott. A mi célunk vele most azonban nem az esztétikai értékeket képviselő szöveg létrehozása, hanem a feszültség levezetése. De hogyan lehet ezt írással elérni? 

hirdetes
A technika lényege, hogy egy adott időintervallumon belül (stoppert is indíthatsz) folyamatosan írnod kell, mindegy mit, automatikusan, ami a fejedbe ötlik, és nem teheted le a tollat. Olyan, mintha kiordíthatnád a világba minden problémád, csak itt még összefüggő mondatokban sem kell beszélned. Bónusz, hogy ha végigírod ezt az időt üresjáratok nélkül, akkor egy kihívást már teljesítettél.
Az autósiskolákban azt tanítják, hogy a volán mögé úgy ülünk be, hogy minden problémánkat egy szatyorba tesszük és a visszapillantóra akasztjuk, majd ha kiszállunk, újra felvehetjük a szatyrot és vihetjük magunkkal. Ugyanez a helyzet az írással, csak ezt nem kell újra felvenned, hiszen kiírod a gondolataid és otthagyod a papíron. 


Tipp 1: Használhatsz egy speciálisan erre a célra való füzetet is, de soha semmiképpen ne olvasd vissza!!! Kivéve, ha iszonyatosan jó lett és ki szeretnéd adatni. De amúgy ne, soha! Inkább gyújtsd fel vagy daráld le.


Tipp 2: Csinálhatod ugyanezt rajzolással is, itt nem kell figuratívan alkotnod, csak firkálj!

Mégtöbb zseniálisnál zseniálisabb trükkért olvass tovább!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
akaraterő egészség egészséges életmód életmód lelki egészség megoldás megújulás stressz

Szótár

Autogén tréning

  A terápiát a XX. század elején Johann Schulz (1884-1970) pszichiáter fejlesztette ki. A... Tovább

Szénhidrát

  A szénhidrátok a szén és a víz kombinációi, melynek legegyszerűbb formája a cukor.... Tovább

Tovább a lexikonra