A korábbi interjúk sikerei láttán tovább folytattam „riporter” pályafutásom. Ezúttal Mádai Emesét szeretném nektek bemutatni, illetve Mesi munkáját, amit sokkal inkább hivatásnak mondanék: a sportrehabilitációt!
Mindannyian tudjuk, hogy a megfelelő felszerelés, bemelegítés és nyújtás hiányában sérülésveszélynek tesszük ki magunkat, mégis hajlamosak vagyunk időt spórolni rajta. Emellett a sérüléseket sem vesszük elég komolyan és nem fordulunk szakemberhez, ész nélkül edzünk tovább vagy ágynyugalomra ítéljük magunkat, amivel akár többet árthatunk, mint használunk. Mi lehet ennek az oka? Hogyan zajlik a rehabilitáció a sportoló emberek körében?
Most egy kicsit mélyebb betekintést enged nekünk Mádai Emese a munkájába!
VZ: Fantasztikus formában vagy! Hogyan kerültél a sport világába?
Mádai Emese: Talán mondhatom úgy, mint vélhetően a legtöbb sportoló, hogy kisgyermekkoromban rengeteg energiám volt, amit szüleim minél hasznosabb módon kívántak lekötni, innen jött hát a sport. Családom minden tagja űzte valamely ágát, ki komolyabban hosszabb időn keresztül, ki csak iskolás évei alatt, de lényegében mindenki megtapasztalhatta a sport jótékony hatásait; én azonban teljesen szerelmese lettem, mely szerintem most már életem végéig kitart.
VZ: Mivel foglalkozol jelenleg?
Mádai Emese: Munkám egyik legnagyobb részét a sportrehabilitáció teszi ki, vagyis sportolóknak (legyenek élsportolók vagy pusztán hobbisták) segítek visszatérni a fájdalommentes aktív élethez.
Az apróbb ízületi gyulladásoktól egészen a műtéti beavatkozást követő rehabilitációig, igyekszem mindenkit a sérülését megelőző állapotába visszaállítani, minél rövidebb idő alatt, a lehető legnagyobb hatékonysággal.
Munkám másik szerves része az oktatás, hisz jelenleg is a Weider Professional Fitness Trainer iskola tanára vagyok. Véleményem szerint azonban mit sem ér a tudás, ha gyakorlati tapasztalat híján csak a tankönyvre alapozva tanítunk, úgyhogy a harmadik részét a napjaimnak a személyi, - illetve csoportos edzések tartása teszi ki.
VZ: Sportsérülést követően az embereknek általában az ágynyugalom az első, ami eszükbe jut. Mi a véleményed erről? Hol marad a rehabilitáció?
Mádai Emese: Sportolók esetében sajnos ez az egyik legnagyobb hiba, amit elkövethet az ember.