Vitaminbombák az influenzaszezonra

vitalzone.hu

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Amikor körülöttünk mindenki prüszköl, köhög, muszáj elgondolkoznunk rajta, hogy mivel előzhetjük meg azt, hogy mi is betegek legyünk. A legjobb megoldás, ha egészségesen táplálkozunk, és az immunrendszer megfelelő működéséhez minden vitamint beviszünk. Milyen ételeket együnk, hogy ne legyünk betegek?

Talán a leghíresebb, és egyben legjobb immunrendszert támogató alapanyagunk a méz. Cukorbetegeknek tilos alkalmazniuk, de ezen kívül szinte mindenki élhet vele. Még fogyókúrázóknak se kell félni tőle, ha az adagra odafigyelnek. Ha már megbetegedtünk, akkor se napi 2 liter mézes tea legyen a megoldás, inkább igyunk meleg teát, akár magában, és napi 1-2 kiskanállal együnk a mézből. Utána várjunk fél órát, ne együnk, ne igyunk semmit, hogy antibakteriális hatóanyagai hatni tudjanak.


A méz ízét, illatát, tápanyagszintjét és színét az határozza meg, hogy milyen növényről gyűjtötték.


Érdemes tudni, hogyha a méz becukrosodik, megkeményedik, jótékony hatásából nem veszít. Melegítés hatására újra folyékony állagú lesz. A méz sohasem romlik meg. Minél sűrűbb egyébként a méz, annál jobb minőségű, mert ilyenkor kevesebb a víztartalma és magasabb a beltartalmi értéke. A méz energiatartalma, glikémiás indexe rendkívül magas.

 

Összetétele


15-18% víz
30-50% fruktóz
20-45% glükóz
1-10% szacharóz 1-5% nitrogén
0, 1-0,2% ásványi sók
0,1% savak


A mézben számos flavonoid található, ami antioxidáns, vagyis elpusztítja a szervezetben folyamatosan termelődő szabad gyököket, amik öregedést, egészségromlást okoznak.

hirdetes


Kutatások bebizonyították, hogy serkenti a szervezet antitesttermelését, ezzel is erősítve az immunrendszert.


Antibakteriális hatása közismert, de talán azt kevesen tudják, hogy elősegíti a sebek gyógyulását is. Azért ne öntsük rá a sebre a mézet, legfeljebb horzsolásokat, felületi sebeket kenegessünk vele.


Azt hiszem, senki nem úgy gondol a fahéjra, hogy azt használja a betegségek elleni védekezésre. Pedig érdemes lenne!
Jótékony hatásai között szerepel, hogy fertőzésmegelőző, ami az őszi-téli hónapok kezdetén nem is hangzik rosszul.


hirdetes
Ha fahéjjal keverjük a fogkrémet, akkor már önmagában csak a fűszer is képes gátolni a fogszuvasodást és elpusztítja a baktériumokat a szájban.
Kisebb sebek fertőtlenítésére is használhatjuk. Mossuk meg a felületet, majd hintsünk rá egy vékony réteg fahéjport. A fájdalmat is képes nagymértékben enyhíteni, mivel eugenololajat tartalmaz, mely fájdalomcsillapító hatásáról híres.


Fogyasszunk fahéjjal ízesített teát, vagy mi magunk keverjünk ivóleveinkbe, teáinkba egy kis fahéjat ízesítésként, amitől nem csak finom, hanem egészséges is lesz.


A búzafű jótékony hatásairól sokfelé hallani. Nem tesszük rosszul, ha ilyenkor rendszeresen fogyasztjuk.


A búzafű a frissen kihajtott búza, amikor annak még csak sziklevele jelent meg. A búzafű sokféle hasznos anyagot tartalmaz (klorofill, aminosavak, ásványi anyagok, vitaminok és enzimek). A búzafű pár napos hajtásait learatva és préselve nyerjük a búzafű levét. A búzafűléből sose fogyasszunk nagy mennyiséget, már 1/3 decinek is terápiás értéke van. Tisztítja a nyirokrendszert, segít méregteleníteni a sejteket a bennük lerakódott méreganyagoktól, fémektől. 1/3 deciben annyi vitamin és ásványi anyag van, mint 6 dkg zöldségben. 30 különféle enzimet is tartalmaz. Préselés után rögtön fogyasszuk! Immunrendszer erősítésében van a fő szerepe.


Persze a klasszikus narancs, grapefruit, citrom, alma kombináció is abszolút jótékony, de az előbb leírt alapanyagokkal igencsak rásegíthetünk ezek hatásaira. Készítsünk alma-narancs juice-t fahéjjal, mézzel, akár búzafűlével. Ennél többet még egy vitamintablettával sem tehetünk immunrendszerünk védelme érdekében.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
betegség egészség egészséges életmód egészséges táplálkozás

Szótár

Magnézium

Az emberi szervezet megfelelő működéséhez szükséges legfontosabb ásványi anyagok közé... Tovább

Subcutan zsírszövet

Bőr alatti zsírszövet Tovább

Tovább a lexikonra