Élet harmincnégyzetméteren - Így tűnhet a kis tér is tágasnak!

ZH

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Ha egy kis lakásban élünk, akkor mindannyian tudjuk, hogy a helykihasználás kulcsfontosságú. Azonban nemcsak praktikus bútorokkal és berendezési tárgyakkal érhetünk el hatékony elrendezést, hanem néhány trükkel a térérzetet is fokozhatjuk. 

Egy kis lakás is lehet tágas

Ha szeretnéd, hogy az otthonod kicsit tágasabbnak hasson, íme néhány lakberendezési tipp, amelyekkel életre keltheted a harmincnégyzetmétert!

1.    Elválasztó fal kialakítása

Bár kis lakásokban általában igyekszünk minél kevesebb falat létrehozni, az elválasztó falak hasznos szerepet játszhatnak a tér megosztásában. Egy jól elhelyezett elválasztó fal lehetőséget adhat arra, hogy különböző funkciójú területeket alakítsunk ki a lakásban, például egy kis irodát vagy hálófülkét.


Érdemes azonban olyan könnyű, áttetsző anyagokat vagy dizájnelemeket választani, amelyek nem zárják el teljesen a látóteret, és továbbra is átjárhatóvá teszik a teret. Például választhatunk nyitott polcrendszert vagy függönyöket, amelyek megkülönböztetik a területeket, ugyanakkor megőrzik a légies és tágas érzetet.

Az elválasztó falakkal nemcsak funkcionális térrendezést érhetünk el, hanem az ízléses és jól megválasztott dizájnelemekkel egyedi atmoszférát is teremthetünk a lakásunkban.


2.    Világos színek használata

Optikailag tágasabbnak hatnak a világos színek, ezért válassz a falakhoz és bútorokhoz halványabb árnyalatokat. A fehér, krém, világosszürke vagy pasztellszínek nagyszerű választás lehetnek.

hirdetes


3.    Tükrök alkalmazása


A tükrök remek eszközök a térérzet fokozására. Helyezz el nagyobb tükröket a falon, vagy válassz bútorokat olyan felületekkel, amik tükröződnek, így azok még nagyobbnak tűnnek.


4.    Könnyű bútorok választása


Olyan bútorokat válassz, amiknek vékonyabb lábai vagy áttetsző felületei vannak, mivel ezek kevésbé fogják eltömíteni a látóteret, és optikailag tágasabb hatást keltenek.


5.    Nagyméretű tükrös ajtók


A gardróbszekrény vagy fürdőszoba ajtaját cseréld le egy nagyméretű tükrös tolóajtóra. Ez nem csak praktikus, hanem optikailag is növeli a térérzetet.

hirdetes

6.    Funkcionális tárolórendszerek


Használj olyan bútorokat és rendszereket, amik rendszerezett és praktikus tárolófelületeket biztosítanak. A rendszerezett tér tágasabb hatást kelt.


7.    Függönyök helyett rolók

A hagyományos függönyök helyett válassz inkább rolókat vagy redőnyöket, amik kevesebb helyet foglalnak, és elegánsabb megjelenést kölcsönöznek a helyiségnek.


8.    Kompakt bútorok

Olyan bútorokat válassz, amik multifunkcionálisak vagy összecsukhatók. Például válassz egy kanapét, aminek ágyfunkciója is van, vagy egy kihajtható étkezőasztalt.

9.    Függőleges tér kihasználása

Használd ki a függőleges tér lehetőségeit is. Helyezz el polcokat vagy szekrényeket a falra egészen a mennyezetig, így az összes rendelkezésre álló helyet kihasználhatod.


10.    Világítás


A megfelelő világítás fontos a térérzet fokozásában. Használj több ponton elhelyezett fényforrásokat, amik segítenek megvilágítani a sötétebb területeket és növelik a lakás általános világosságát.

Ezekkel a lakberendezési tippekkel könnyedén átváltoztathatod a kis lakásodat egy tágas és kényelmes otthonná. Bátran keverd össze őket saját stílusod és igényeid szerint, hogy az otthonod minden tekintetben megfeleljen neked!


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
akaraterő alakformálás alvás betegség bőrápolás cukor cukorbetegség diéta divat édesség edzésmódok edzőterem egészség egészséges életmód egészséges táplálkozás éhezés élelmiszer életmód elhízás étrend fitness fogyás fogyókúra futás gyógyulás gyümölcs kalóriabevitel lelki egészség megoldás megújulás méregtelenítés mozgás nassolás nyár rák recept reggeli smoothie sport stressz szépség táplálkozás terhesség tévhitek túlsúly ünnep verseny vitamin

Szótár

VLCD

A VLCD a very low calory diet angol kifejezés rövidítése, mely a nagyon alacsony... Tovább

Enzim

A szervezet által előállított, fehérje természetű anyagok, amelyeknek fő feladata a... Tovább

Tovább a lexikonra