Manapság minden második ember küzd valamilyen táplálkozási problémával, ételintoleranciával, amit ha nem vesszük komolyan, akkor súlyosbodhat is! Többféle tényező is állhat a háttérben, most megmutatjuk a leggyakoribbat!
Mi lehet a külső problémák forrása?
A külső problémák (például: puffadt has, lassú anyagcsere, pattanásos arcbőr, korpa, elvékonyodott köröm, hajhullás és még sorolhatnám) mindig belülről erednek! Hiába kened magadra a legújabb arckrémet és hiába veszed meg a legdrágább kozmetikumokat, mert a gondjaid nem fognak megszűnni!
Sokan nem tudják, de ilyenkor a helytelen táplálkozás áll a háttérben! Általában az emberek csak akkor keresnek fel szakembert, amikor a problémájuk súlyosbodik.
Sokan pedig azért nem keresnek fel szakembert, mert úgy gondolják, hogy nem engedhetik meg maguknak anyagilag. Meg különben is, nincs ilyenekre idejük!
Csak a távoli jövőbe nézve, ez a pénz majd elmegy a rengeteg gyógyszerre, ami igazából nem fog meggyógyítani, de legalább lesz mire költeni fixen azt a kis nyugdíjadat is.
Az egészséges életmód azért drága, mert először helyre kell hozni azokat a problémákat, amit sok-sok év alatt felhalmoztál.
De mégis mikor érdemes szakemberhez fordulni?
Erről kérdeztük most Haris Évit!
“Rengeteg dolog hátterében áll a helytelen táplálkozás. Sokszor a fáradtság az álmatlanság a kedvtelenség oka is csak a rossz minőségű, rossz összetételű és nem megfelelő ritmusban fogyasztott étel.
Alig gondolunk bele, hogy a szervezetünkben minden működéshez energia kell, és ezt az energiát az elfogyasztott tápanyagokból nyerjük, egyáltalán nem mindegy, hogy mit eszünk.
Figyelünk rá, hogy szép ruhában, tisztán és divatosan jelenjünk meg bárhová is megyünk, de arra már kevesen figyelünk, hogy a szervezetünk is tipp-topp legyen. A „mikor érdemes szakemberhez fordulni” kérdésnél sokkal nagyobb gond, hogy kihez is forduljunk. Én a keleti medicinában hiszek, ami egységként kezeli a testet a lélekkel, és nem szervrendszereket vagy szerveket gyógyít, mint a nyugati medicina.
Nagyon nehéz dolga van ma Magyarországon annak, aki természetes módszerekkel szeretne gyógyulni vagy csak preventíve alkalmazná őket. Rengeteg a megtévesztő információ, az egymásnak ellentmondó kutatások és az eredményekkel kecsegtető sarlatánok. Érdemes elgondolkodni, hogy kinek is érdeke, hogy én egészséges legyek? Az orvosomnak, a gyógyszerészemnek, az élelmiszeriparnak, a gyógyszeriparnak vagy saját magamnak….. maradjon ez a kérdés költői.”