Fogyókúrázol, vegetáriánus vagy vegán életmódot élsz, esetleg ételérzékenységgel küzdesz? Így bizony nehéz lehet gyerekkorod kedvenc ételeit fogyasztani, főleg, ha azok olyan finomságok, amik leginkább nálunk népszerűek. Mostani cikkünkben megmutatjuk, hogy hogyan készíts aranygaluskát teljesen vegán, glutén-, laktóz-, tojás- és szójamentes módon!
Erre a receptre még hónapokkal ezelőtt akadtam az internet berkeiben, mikor be akartam bizonyítani a nagyimnak, hogy a veganizmus bizony nem az ördögtől való, és simán elkészíthető a legtöbb tradicionális finomság is úgy, hogy semmi köze az állati eredetű termékekhez, és a legtöbb ételérzékeny is fogyaszthatja. A nagyit sikerült meggyőznöm, remélem Ti is elkészítítek ezt a csodás finomságot, és titeket is sikerül. Lássunk is neki!
Mi szükséges a minden-mentes aranygaluska tésztájának elkészítéséhez?
- 25dkg barna rizsliszt
- 10dkg tápióka keményítő
- 10dkg kölesliszt
- 2dkg útifűmaghéj
- 2dkg útifűmaghéj őrlemény
- 1csom sütőpor
- 2ek édesítő
- 5.5dl víz
- 2.5ek citromlé
- olaj (a kenéshez)
- kölesliszt (a nyújtáshoz)
Mi szükséges a minden-mentes aranygaluska szórásának elkészítéséhez?
- 25dkg darált dió
- édesítő
- kókuszolaj a kenéshez
Mi szükséges a sodó elkészítéséhez?
- 5dl kókusztej
- 1.5dl natúr növényi tejszín
- édesítő
- 2.5ek almaecet
Hogyan készítsd el a minden-mentes aranygaluskát?
- Ahhoz, hogy az aranygaluska tésztáját elkészítsük, első lépésként az aranygaluska tésztájához a liszteket, az utifűmaghéjat és annak őrleményét, a keményítőt, a sütőport és az édesítőt egy tálban alaposan összekeverjük, majd hozzáadjuk a vizet és citromlevet, majd az egészet alaposan összedolgozzuk.
- A nyújtótáblát enyhén beszórjuk kölesliszttel, majd ezen az alapon kb. 1 ujjnyi vastagságúra nyújtjuk a tésztát, és pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk.
- Sütőpapírral kibélelünk egy tepsit, majd kevés diót szórunk a papírra és egy sorban szorosan egymás mellé pakoljuk a tésztakorongokat. Vékonyan beolajozzuk őket, megszórjuk dióval, majd újabb tésztaréteg következik, s a folyamatot addig ismételjük, míg a tészta el nem fogy. 180 fokra előmelegítőben az egészet kb. 40 perc alatt készre sütjük.
- A sodó elkészítéséhez a kókusztejet felmelegítjük és édesítjük, majd hozzáadjuk a növényi tejszínt és az egészet összeforraljuk.
Tipp #1: A kókusztejet helyettesítheted egyéb növényi tejekkel is, amelyekből tudsz alapvetően édesítettet, sőt ízesítettet venni, így nem kell pluszban édesítőszert adagolgatnod.
Tipp #2: Ha nem ízesített növényi tejjel dolgozol, használj vaníliaaromát! Szuperül feldobja!