Biztos mindenkinél van szódabikarbóna a kamrában, hiszen a sütemények hozzávalója, és lehet, hogy van egy adag a hűtőben is, hogy a szagokat magába szívja. De úgy tűnik, hogy ez a filléres háztartási nyersanyag a drága wellness kezelések házi alternatívájaként is kiválóan használható, legyen szó akár finomabb hajról, ragyogóbb bőrről, fehérebb fogakról és még sok egyébről.
Szódabikarbóna felhasználása hajtisztításra
Ha a hajhabok, szérumok, spray-k és más hajápolási termékek felgyülemlenek a hajunkon, az kellemetlenül ragacsos érzethez és ápolatlan megjelenéshez vezet. A szódabikarbóna a segítségünkre lesz: szórjunk negyedrész szódát a szokásos samponunk 1 adagjához. Mossuk meg vele a hajunkat és öblítsük le a szokásos módon. A hajunk fényesebb és kezelhetőbb lesz tőle!
Száraz sampon helyett szódabikarbóna
Mennyire szeretjük a száraz sampont, ha elaludtunk, ha gyorsan fel akarjuk frissíteni frizuránkat edzés után és az izzasztó nyári napokon. Ha egy szempillantás alatt szalonképessé kell válnod, de nincs nálad száraz sampon, szórj pár csipet szódabikarbónát a hajgyökerekre, borzld össze a hajad aztán keféld át a hajkoronád.
Szódabikarbóna, mint hajkefetisztító
Ha közelről megnézed a hajkefédet, lehet, hogy megdöbbensz attól, amit a sörték aljánál megtapadva látsz. Ahelyett, hogy egyből a szemetesbe vágnád, eltávolíthatod ezeket a maradványokat: áztasd a hajkeféket és a fésűket meleg vízben 1 teáskanál szódabikarbónával kb. 20 percig. Öblítsd le, aztán szárítsd meg egy törölközőn, mielőtt újra használnád.
Szódabikarbóna, a tökéletes fogfehérítő
Ha fehérebb fogakat szeretnénk, akkor sem kell drága vegyszerekre áldoznunk! Egyszerűen szórjunk szódabikarbónát a tenyerünkbe, mártsunk bele nedves fogkefét és dörzsöljük vele a fogunkat egy percig. Az eredmény nem marad el! A következő oldalon még több megoldás vár rátok, megéri lapozni egyet!
Szódabikarbóna, mint arcradír
Szereted azt a mélyen tisztító érzést, amit a mikrogyöngyös arcradír nyújt? Ezek a termékek csodát tehetnek az arcbőröddel, de a környezetünkön is nyomot hagynak. Mert a kis műanyag gyöngyök átcsúsznak a vízszűrő rendszereken, eljutnak a foyóvizekbe, óceánokba, veszélyeztetve ezzel a vizek élővilágát. A szódabikarbóna biztonságos alternatíva! Készíts magadnak arcradírt 3 rész szódabikarbónából és 1 rész vízből. Masszírozd a bőrödbe gyengéd, körkörös mozdulatokkal, aztán öblítsd le meleg vízzel.
Szódabikarbóna, mint testradír
Az arcon használt formula egész testünkön is használható - a drága hámlasztó szerek helyett. Gyorsítsd fel vele a bőrsejtek megújulását és radírozd a bőröd ragyogóvá - heti egy szódabikarbónás testradírozással.
Mesterséges barnítókrém elávolítása szódabikarbónával
Lehet, hogy jártál már úgy, hogy a barnítókrém használata rosszul sült el és narancssárga bőr esetleg csíkok lettek az eredmény? A jól bevált 3 rész szódabikarbóna – 1 rész víz formulával ezeket is könnyen ledörzsölheted.
Szódabikarbóna, mint dezodor
Ha érzékeny a bőröd, hintőporként használhatod a szódabikarbónát a bolti dezodorok helyett. A szódabikarbóna semlegesíti a savakat és lúgokat, így küszöböli ki a szagokat. Még a ruhán sem hagy foltot, ellentétben sok izzadásgátlóval.
Puhító lábfürdő szódabikarbóna segítségével
Csodásan nyugtató lábfürdőt készíthetünk, ha szódabikarbónás pasztánkból a lábfürdőnkbe is teszünk. Áztassuk benne a lábunkat 10 percig, aztán kenjük be gazdag krémmel a lábfejünket. Meleg törölközőbe takarva hagyjuk a krémet beszívódni még 5-10 percig és az érzés olyan lesz, mint a pedikűr szalon után!
Viszketés enyhítése szódabikarbónával
A téli hónapokban sem kell kiegyeznünk a száraz, viszkető bőrrel. Egy meleg fürdő – nem forró, az csak tovább szárítja a bőrt – fél csésze szódabikarónával puhítja és megnyugtatja a bőrt, egész testünket. Nyáron is vehetünk szódabikarbónás fürdőt hogy a napégette bőrünket nyugtassa vagy a rovarcsípések viszketését enyhítse.