Az egészséges burgonya alacsony kalóriatartalmú pozíciójának megőrzéséhez próbáljuk meg őket főtt vagy sült formában felhasználni salátában vagy vegyes-zöldséges ételben, vagy töltsük meg őket görög joghurttal, salsa szósszal vagy babbal.
3. A burgonya jobb sportolóvá tehet
Minden sportoló tudja, hogy a szénhidrát segít a hosszabb edzések alatti teljesítményfokozásban. A szénhidrátok felhalmozásával a test keményebben tud dolgozni, amely által jobban teljesít, és ezáltal könnyebb az izomépítés is.
A burgonyában ezen kívül kálium van, amelynek tartalma több a banánban találhatónál is. Ez pedig segíti a megfelelő izomfunkciókat, és az izmok növekedését.
4. A burgonya táplálóbb, mint gondolnád
Az egyik oka annak, amiért a burgonyát nem gondolják egészségesnek, az a benne található keményítő. Valójában a keményítő nem rossz, hiszen egy összetett szénhidrát, amelyet összekapcsolhatunk a fogyással is. De miért is? Mert a burgonyában található rezisztens keményítő javítja a vércukorszintet, ezáltal pedig megkönnyíti a fogyást és megakadályozza az inzulinrezisztenciát.
Míg a burgonya nagyon magas glikémiás indexben (ami azt jelenti, hogy a vércukorszintet gyorsan megemelheti), fehérjével és egészséges zsírral, például tojással és avokádóval kombinálva tökéletes makrotápanyag arányra teszünk szert.
Tehát a lényeg: a burgonyát nyugodtan fogyaszthatjuk, amennyiben megfelelően készítjük el, például főzzük vagy sütjük magában, és nem adunk hozzá semmilyen egészségtelen élelmiszert.
Figyelj oda a megfelelő szénhidrát, fehérje és zsírbevitel arányára, hogy a lehető leghatékonyabban tarthasd a diétát. Számolj utána a makrotápanyagoknak és máris könnyedén alkalmazhatod a burgonyát a diétádban és segíteni fogja fogyásodat.
Építsd bele Te is bátran étrendedbe jó élelmiszerekkel kombinálva.