Levendulás fürdősók
Levendulás fürdősó
Alapvetően levendulás fürdősót nem nehéz elkészíteni, ezért többféle variációt is mutatok, ha esetleg változatosságra vágysz. Ehhez érdemes különböző színű ételfestékeket beszerezned. Levendulás fürdősó készítéséhez cseppents egy-egy kék és piros cseppet egy tálba, majd cseppents hozzá levendulás illóolajat! Ezt követően önts rá nagy szemű Himalája sót, majd kevergesd egészet addig, mint egyenletesen lila nem lesz mindenhol minden sószemcse. Még jobb lesz a fürdés élménye, ha a fürdősóba valódi morzsolt levendulát is keversz.
Csíkos fürdősó
Készíthetsz csíkos fürdősót is, akár más illatokat és színeket is kipróbálhatsz, például fogj két tálat, mindegyikbe tegyél egy-egy kanál olívaolajat, majd az egyikbe keverj egy teáskanál kurkumát, a másikba pedig ugyanennyi algaport. A kurkumához ez után csepegtess narancs olajat, az algához pedig fenyő olajat. Ezt követően keverd el alaposan a nagy szemű Himalája sóval. Így sárga, illetve zöld sót kapsz eredményül. Fogj egy csinos üveget és rétegezd benne a színeket! Így nem csak az illata lesz jó, hanem szép látvány is lesz!
Vaníliás-tejes fürdősó
Másfél csésze tejport – ha sikerül zsírosat szerezned, az a legjobb – keverj el ugyanennyi Himalája sóval, majd adj hozzá a korábban már összekevert ételfestéket (lila és piros 1:1 csepp arányban). Kevergesd az elegyet, amíg szép levendulaszínű nem lesz. Ezután adj a fürdősóhoz 6-7 csepp levendulás illóolajat, majd keverj el valamennyi szárított és morzsolt levendulát is a sóval.
Házi levendulavíz
A levendula virágokon és a desztillált vízen kívül nincs szükség másra, csak egy kotyogós kávéfőzőre. Ha egyébként is használod, mint kávéfőző, akkor nagyon alaposan tisztítsd ki, ne maradjon benne a kávé aromája, mivel az szagtalanító hatású! Tedd a darált kávé helyére a levendulavirágokat, majd főzz le egy adag „levendulát”.
Bizony, ennyi az egész! És hogy mi mindenre jó ez a víz? Használhatod tonik helyett az arcbőr áttörlésére, különösen a zsíros, pattanásos bőr esetében. Használhatod illatosítóként a lakásban szétpermetezve. De permetezheted magadra is, mivel csodálatos az illata. Kiváló még a levendulavíz az ekcémás bőrre is. De fürdővízbe öntve is csodálatos perceket varázsol a kádba. Piros babapopsira is alkalmazható, valamint melegkiütésre.
Levendulás-kókuszos-aloe verás testápoló
Hozzávalók: 1 egység kókuszolaj (ez lehet 100 ml, vagy bármilyen bögre), fél egységnyi aloe vera gélre, 10-20 csepp olajra és 10 csepp levendulás illóolajra, valamint levendula morzsolt virágára.
Amikor készíted, figyelj rá, hogy a kókuszolaj krémes állagú legyen, ha folyósabb, tedd be kicsit a hűtőbe! A hidegebb kókuszolajat utána elektromos habverővel verd fel, amíg egy sokkal tömörebb fehér állagot nem kapsz (olyan színű fehérré kell válnia, mint a tejszínhabnak). Utána add hozzá az aloe vera gélt és az olajat, majd folytasd a keverést. Végezetül jöhet az illóolaj. Az olaj az, amely tartalmazza a növény jótékony összetevőit, az illóolaj ellenben csak az illatot adja. Így, ha azt is szeretnéd, hogy levendula illatú legyen a krém, akkor bizony illóolajra is szükséged lesz. Az elkészült krémbe keverhetsz el morzsolt levendulát, hogy még intenzívebb legyen az élmény.
Neked melyik volt a kedvenced?