A 8 legjobb diétás módszer hatékony fogyáshoz

VN

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Ha fogyni szeretnél, akkor kezdésképpen el kell gondolkodnod étrendeden. Ez manapság persze nem is kifejezetten nehéz feladat, hiszen megannyi hatékony fogyós diéta közül válogathatsz. A kérdés csak az, hogy melyiket érdemes választani.
 

Ha belegondolsz, egy diétás étrend kiválasztásakor több szempontot is figyelembe kell venned, hiszen nem mindegy, hogy melyik milyen korlátozásokkal jár, mennyire fenntartható és hatékony, és hogy mennyire érzed jól magad tőle.

Egyes diéták az éhségedet próbálják csillapítani, hogy kevesebbet egyél, míg mások a kalóriák, illetve a szénhidrátok vagy a zsírok bevitelét korlátozzák. Vannak köztük olyanok is, amik más előnyöket is kínálnak a fogyáson kívül.

Hogy segítsünk választani a legnépszerűbb fogyós diéta közül, mai cikkünkben felsoroljuk a 8 legnépszerűbbet. Ismerkedj meg velük, hogy kiválaszthasd a számodra legmegfelelőbb opciót!

1. Időszakos koplalás

Az időszakos, vagy szakaszos koplalás (esetleg böjt) egy olyan étkezési forma, amelyben egymást váltogatják az evési és koplalási periódusok. Ennek a diétának több formája van, mint például a 16/8-as módszer, ami napi 8 órára korlátozza a kalóriabeviteledet, vagy az 5:2 módszer, ami hetente kétszer 500-600 kalóriára korlátozza a napi beviteledet.

hirdetes

Az időszakos koplalás azt szabja meg, hogy mikor ehetsz és mikor nem. Ez persze jelentősen csökkenheti a kalóriabevitelt, ami fogyáshoz vezethet, kivéve persze, ha túl sokat eszel az „engedélyezett” szakaszokban.

Mennyit lehet fogyni vele

Egy tanulmányértékelésből  az derült ki, hogy az időszakos koplalás 3-8%-os súlyvesztést eredményezhet egy 3-24 hetes időszakban, ami jelentősen meghaladja sok egyéb módszer eredményeit. Szintén ez az értékelés állapította meg, hogy ez a fajta diéta akár 4-7%-kal is csökkentheti a káros zsírpárnákra utaló derékbőséget.

Más tanulmányok kimutatták, hogy a szakaszos koplalás fokozhatja a zsírégetés ütemét, miközben segít megőrizni az izomtömeget, mindezzel javítva az anyagcserét.

Egyéb előnyök

hirdetes

Az időszakos koplalásról továbbá megállapították, hogy fiatalító hatásai is lehetnek, továbbá fokozhatja az inzulinérzékenységet, jót tehet az agy egészségének , és csökkentheti a gyulladásokat is, hogy csak néhányat említsünk.

Lehetséges hátrányok

A legtöbb egészséges felnőtt biztonságosan alkalmazhatja az időszakos koplalást. Érdemes azonban odafigyelniük azoknak, akik érzékenyek a vércukorszintjük csökkenésére, a cukorbetegeknek, az alacsony testsúllyal rendelkezőknek, az étkezési rendellenességgel küzdőknek, illetve a várandós és szoptató anyukáknak is. Ezek a csoportok mind fontos, hogy egy szakorvossal is beszéljenek, mielőtt bármilyen diétába kezdenek – például a szakaszos koplalásba.
 

Kérlek lapozz a következő oldalra, mert a diétás módszerek bemutatását ott folytatjuk!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
alakformálás diéta egészséges táplálkozás éhezés élelmiszer életmód elhízás étrend fogyás fogyókúra gyümölcs kalóriabevitel recept táplálkozás túlsúly

Szótár

Kálium

A kálium a makroelemek közé tartozik és a három legfontosabb olyan ásványi anyag közé... Tovább

Egészség

    Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) meghatározása szerint az egészség... Tovább

Tovább a lexikonra