4. Tervezd meg a snackeket is
Igen, ez is legyen az étrended része! Nassolni a diéta alatt is fogsz, azonban nem mindegy, hogy mit. Ha jól tervezed meg a köztes étkezéseket is, akkor nem lesz gond és nem rontod el az egészséges táplálkozást sem. Nézd meg az élelmiszereken lévő összetevőket, és csak annak fejében vásárold meg őket, ha valóban egészséges alapanyagokból készült. Egészséges nassolnivalónak nyugodtan választhatsz jó minőségű étcsokoládét, amely glutén és tejtermékmentes. Emellett jó választás lehet a természetes mogyoróvaj, a zabpehely keksz (ami persze cukormentes), de akár a natúr joghurt, a gyümölcsök, diófélék is.
Törekedjünk mindig olyan termékeket választani, amelyek természetes összetevőket tartalmaznak és nincsen bennük semmilyen adalékanyag.
5. Ragaszkodj az egészséges élelmiszerekhez
Ha még nem volt időd megtervezni a bevásárlást, akkor sincs baj. A lényeg, hogy ragaszkodj a megfelelő élelmiszerekhez, így mindig lesz B-terved. A megfelelő alapanyagok segítségével mindig kitalálhatunk gyorsan elkészíthető ételeket, vagy akár salátát, rántottát is készíthetünk belőlük.
Íme néhány alapanyag, amit akár mindig megvehetünk:
- Friss zöldségek, mint például vegyes zöldek, sárgarépa, brokkoli, avokádó, hagyma és gomba
- Friss gyümölcsök, mint az alma és a banán, valamint sok fagyasztott bogyós gyümölcs
- Fagyasztott vagy friss csirke, hal
- Friss tojás
- Konzerv bab és szárított lencse
- Barna rizs, zab és quinoa
- Nyers diófélék és magvak
Ezekből mindig friss és ízletes ételeket dobhatsz össze! Fontos azonban megjegyezni, hogy lehet, ami valakinek jó alapanyag, az Neked nem biztos, hogy megfelelő! Annak meghatározása, hogy melyik élelmiszer jó a számodra a saját tapasztalataid alapján tudod eldönteni!