No.6. Marhahús (tokmányszem steak, sovány)
100 grammja 8.78mg cinket tartalmaz, mely a napi ajánlott bevitel 80%-a, egy adag, azaz 309g elfogyasztásával pedig az ajánlott beviteli érték 247%-át, azaz 27.13mg cinket vihetünk be szervezetünkbe.
Mindenféle marhahús kitűnő alternatíva a cinkbevitelre, így semmi baj nincs a zsírosabb húsokkal sem, de a sovány falatok tápanyagban jóval gazdagabbak. A cink mellett a marhahús nagy mennyiségű proteint, vasat és B vitamint is biztosít számunkra.
No.7. Tejsavófehérje izolátum
100 grammja 8.7mg cinket tartalmaz, mely a napi ajánlott bevitel 79%-a, egy adag, azaz 28g elfogyasztásával pedig az ajánlott beviteli érték 22%-át, azaz 2.44mg cinket vihetünk be szervezetünkbe.
A tejsavófehérje izolátum egy szinte tisztén csak proteint tartalmazó tejtermék, amely szinte egyáltalán nem tartalmaz szénhidrátot, vagy zsírt. Mivel kitűnő proteinforrás, az atléták és a testépítők is előszeretettel fogyasztják. Nem csak proteinből áll azonban, rengeteg vitamint és ásványi anyagot is tartalmaz.
No.8. Szárított marha
100 grammja 8.11mg cinket tartalmaz, mely a napi ajánlott bevitel 74%-a, egy adag, azaz 28g elfogyasztásával pedig az ajánlott beviteli érték 20%-át, azaz 2.30mg cinket vihetünk be szervezetünkbe.
Ha a friss marhahús jó alternatíva a cinkbevitelre, akkor magától értetődik, hogy szárított változata is az. Ráadásul a szárított marha fogyasztásával jelentős mennyiségű fehérjét is juttathatunk szervezetünkbe.
No.9. Tökmag
100 grammja 7.81mg cinket tartalmaz, mely a napi ajánlott bevitel 71%-a, egy adag, azaz 28g elfogyasztásával pedig az ajánlott beviteli érték 20%-át, azaz 2.21mg cinket vihetünk be szervezetünkbe.
A magvak többsége kitűnő megoldás a cinkbevitelre, s nincs ez másként a tökmaggal sem. Cinktartalmuk mellett nem elhanyagolható a bennük rejlő réz és magnézium sem.
No.10. Szezámmag
100 grammja 7.75mg cinket tartalmaz, mely a napi ajánlott bevitel 70%-a, egy adag, azaz 28g elfogyasztásával pedig az ajánlott beviteli érték 20%-át, azaz 2.17mg cinket vihetünk be szervezetünkbe.
Természetesen, a szezámmagot önmagában is fogyaszthatjuk, mégis fűszerként a legnépszerűbb. Minden ételnek különleges ízt adnak, legkedveltebb verziója a pirított változat. Ezek a különleges ízvilágot kínáló magvak ásványianyagokban gazdagok, és rengeteg rezet, magánt, magnéziumot, vasat, kalciumot, és cinket tartalmaznak.