notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Az édesgyökér használata

hirdetes

Mire és hogyan érdemes használni az igazi édesgyökeret?

SzF
Így használhatod az édesgyökeret

Vírus- és mikrobaölő hatás

Az édesgyökérben található GA (glycyrrhetinic acid) rendkívül hatásos a vírusok, baktériumok és gombás fertőzések ellen folytatott küzdelemben. Több nehezen kezelhető betegség és állapot kezelésében is hatékonynak bizonyult:

SARS-vírus

A SARS-vírusnak még mindig nem ismerjük hatékony gyógymódját, és ellenanyagunk sincs rá. Azonban egy, a 2003-as SARS járvány tetőzésekor megjelent kutatás szerint a GA hatékony kezelőanyagnak bizonyult, ugyanis képes volt teljesen meggátolni a vírus sokszorozódását.

Helicobacter pylori

Ez a baktérium a gyomorban található meg és peptikus fekélyeket okozhat. A H. pylori egyre ellenállóbb az antibiotikumokkal szemben, azonban a GA segítségével hatékonyan kezelhető.

Gombás fertőzések

Az édesgyökeret számos gombafajtával állították szembe, és ezek közül mindegyik növekedését és terjedését sikeresen megfékezte. Különösen hatékony volt az orvosságoknak ellenálló fajtákkal szemben.

hirdetes

Ekcéma

Az igazi édesgyökér gyulladáscsökkentő hatása az olyan bőrbetegségek ellen is hatékony lehet, mint az ekcéma. Egy 2003-as kutatás atópiás dermatitiszben szenvedő résztvevők segítségével kutatta a GA gél hatását a betegséggel szemben. A bőrön két hétig rendszeresen alkalmazva a betegek jelentős javulást mutattak a pirosodás (60%), a duzzadások (83%) és a viszketegség (72%) terén.

Funkcionális dyspepsia

Akkor beszélünk funkcionális dyspepsiáról, amikor a gyomorrontás tünetei – gyomorégés, püffedés, émelygés, stb. – látszólag ok nélkül jelennek meg. Az édesgyökér gyomornyugtató és –gyógyító hatása miatt egy tanulmány során azt vizsgálták, hogy a növény kivonata milyen hatással lehet a funkcionális dyspepsiában szenvedőkre. A kivonat napi kétszeri adagolása 30 napig enyhítette a résztvevők gyomorfájását, püffedését, hányását, gyomorégését és egyéb hasonló jellegű panaszait mindenféle káros mellékhatás nélkül. 

hirdetes

Az igazi édesgyökér felhasználása

Az igazi édesgyökér és az abból kinyert GA többféle formában is fellelhető, azonban édességként fogyasztva nem igazán számíthatunk a pozitív hatásokra. Habár az igazi édesgyökér általánosságban biztonságosnak bizonyult, fogyasztása nem ajánlott várandós anyukák, magas vérnyomásban szenvedők, szívbetegek, cukorbetegek, vesebetegek és májbetegek számára, illetve azoknak, akik szervezete alacsony káliumszinttel rendelkezik. Nagy mennyiségben az édesgyökér mérgező is lehet, ezért fogyasztása előtt egyeztess háziorvosoddal és minden esetben tartsd be a termékhez mellékelt előírásokat.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Globesity

A globesity a múlt század folyamán kialakult, de hatásaiban napjainkban jelentkező tömeges... Tovább

Tavaszi kankalin

Latin neve: Primula officinalis   Eredete, élőhelye   Legfőbbképp Magyarországon... Tovább

Tovább a lexikonra
egészség egészséges életmód egészséges táplálkozás