Szépítő alvás és hasznos szénhidrátok
Szintén a diétás étrendekkel kapcsolatos tévhitek népes táborát gyarapítja, hogy kevesebb szénhidrát fogyasztása esetén a testünknek jóval nagyobb fehérjebevitelre van szüksége. A lakossági fogyókúrázók és alakformálók szintjén egész biztosan nem. Ahogy az is nagyvárosi legenda, hogy a zsírégetés és a szálkásítás azzal is jár, hogy mostantól örökre le kell mondanunk a szénhidrátok fogyasztásáról. Az elv itt inkább az, hogy bizonyos szénhidrátokról kell lemondanunk, köztük a fehér kenyérről vagy a cukros, térfogatnövelőkkel, ízfokozókkal és más adalékanyagokkal „feldúsított” pékárukról. Velük szemben még lelkes fogyókúrázóként is nyugodtan fogyaszthatjuk az olyan összetett szénhidrátokat, mint a teljes kiőrlésű kenyérfélék, a rizs, a puffasztott rizs, a zab, a zabpehely, a quinoa, a hajdina, és persze a zöldségek minden mennyiségben.
Akármilyen mozgást is végzünk, a szervezetünk ugyanúgy használ fel zsírt, szénhidrátot és fehérjét is, ám azt jó tudni, hogy a hosszú időtartamú, mérsékelt intenzitású edzés arányaiban több zsír felhasználását eredményezi. Ám amikor nagyban kutatunk a polcokon a zsírszegény termékek után, könnyen belesétálhatunk a csapdába: lehet, hogy a szuper diétásnak kinéző változat kétszer annyi cukrot tartalmaz, mint a nem zsírszegény. Azt is fontos megjegyezni, hogy az összes erőfeszítésünket és a heti diétánkat elronthatjuk egy görbe éjszakával, mert az alkohol tartalmú italoknak kivétel nélkül igencsak magas a kalóriatartalma. Ezen túl, ha minden fogyást és alakformálást célzó igyekezetünk kudarcba fulladna, érdemes az alvásra gyanakodni, ugyanis a hét-nyolc óránál kevesebb, nem megfelelő minőségű alvás gátolja a fogyást, sőt a hormonváltozások miatt még hízáshoz is vezethet.
A vibráció passzív erejével
Amennyiben jelentős súlyfelesleggel, már idősebb életkorban, esetleg némi csontritkulással, vagy műtét, illetve nagyobb betegség után váltanánk egészséges életmódra, a passzívabb mozgásformák segíthetik elő a súlycsökkenést. Abban az esetben is ez a megoldás, ha valamilyen oknál fogva szív- és tüdőkímélő testmozgást javasolnak nekünk a szakemberek, vagy csak egyszerűen nem kedveljük a nagyon izzasztó edzéseket. Ide tartoznak a különböző vibrációs gépek és tréningek, melyek használata nem igényel különösebben nagy erőfeszítést, mégis javítják a keringést és erősítik az izmokat, ízületeket. A vibrációs gépek lényegében olyan orvostechnikai eszközök, melyek rezgőfelületére állva, a finom billenések által reflexes izomösszehúzódások jönnek létre. Azonban a vibrotréning sem univerzális csodaszer, hiába segíti hatékonyan a fogyást, a vágyott alak eléréséhez a türelmet és kitartást vele sem lehet megspórolni, a felszaladt kilók itt sem egyik napról a másikra tűnnek el.
Forrás: HVG.hu