notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Hogyan fogyj eredményesen

hirdetes

Miért nem eredményes a fogyás?

Borbély Brigitta

Szinte minden nap az edzőteremben izzadsz, a kedvenc aerobic órádon vagy egy ütős spinning órán, mégsem érzel semmi változást a testeden, se nem fogysz, se nem formálódsz. Természetesen felmerül a kérdés, hogy mit csinálsz rosszul? Olvass tovább, hátha te is ezeket rontod el!

Fogyás eredményesen

Módszerek az eredményes fogyás eléréséhez

 

1. Monoton edzés

Hiába végzed ugyanazt a mozgást egy héten ötször, a tested ugyanis alkalmazkodik, és az izmaid hozzászoknak, hogy mindig ugyanarra használod őket. A legideálisabb, ha heti 4-5 alkalommal kardiózol, emellett pedig beiktatsz néhány saját testsúlyos, vagy súlyzós edzést is.

Próbálj ki több féle testmozgást, és ezeket nyugodtan gyakorold felváltva, így biztosan nem fogsz ráunni az edzésre.

2. Súlyzós edzés

Nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy habár a fogyáshoz, és zsírégetéshez nélkülözhetetlen a kardió edzés, a súlyzós edzések legalább ilyen fontosak a tónusos test kialakításához.

Így amellett, hogy az intenzív kardió mozgásformával leadod a kilókat, a bőröd sem lesz megereszkedve, hiszen a súlyzós edzésekkel az izmaid is jelentős mértékben fejlődnek.

3. Kell a kihívás

Ha nem vagy hajlandó kilépni a komfortzónádból, ne számíts csodákra. Ha mindig ugyanazt a távot futod ugyanannyi idő alatt, vagy ugyanannyi ismétlést végzel a hasizom-gyakorlatoknál, ne lepődj meg, ha egy idő után nem lesz eredménye.

hirdetes

Annak érdekében, hogy folyamatosan fogyj, próbáld meg fokozatosan növelni a terhelést, hiszen minél kevesebb a felesleg rajtad, annál nehezebb lesz azt leadni.

4. Tudatos étkezés

A legtöbb diétázó meg van győződve arról, hogy egészségesen táplálkozik. Ám, ha komolyabban belegondolnak, rögtön rájönnek, hogy vagy a mennyiség vagy az alapanyagok minősége nem biztos, hogy elősegíti a fogyásukat, sőt.

Ennek elkerülésére remek módszer, ha minden étkezést felírsz, így figyelemmel tudod kísérni, hogy ténylegesen egészséges életet élsz, vagy sokkal többet csalsz a kelleténél.

5. Túl sok stressz

Ha sokat stresszelsz, vagy gyakran érzed magad levertnek, az könnyen túlevéshez vezethet.

Az emocionális evés, vagyis amikor a feldúlt állapotod miatt többet eszel a kelleténél, vagy egy gyorséttermi ételre hamarabb igent mondasz az egyik leggyakoribb oka annak, hogy nem elég hatékony a diétád, vagy az edzésed.

Mielőtt gondolkodás nélkül rácsapnál az első szelet csokira, ami a közeledben van, próbálj meg lehiggadni, szívj egy kis friss levegőt, és gondolj bele, hogy megéri-e a kemény munkát eldobni egy pillanatnyi öröm kedvéért.

hirdetes

6. Kevés alvás

A minimum 7-8 óra pihentető alvás hiányában nem leszel a toppon, ez pedig hatással lesz az egész napodra: nem figyelsz úgy oda a bevitt kalóriákra, nyűgösebb leszel, és sokkal nagyobb eséllyel fogod az edzést is elnapolni, hiszen úgy érzed, hogy nincs energiád a betervezett edzéshez.

Próbálj meg mindig időben lefeküdni, hogy eleget tudj aludni, és hidd el, hogy minden könnyebben fog menni másnap.

7.  Nem megfelelő hidratálás

Megfelelően táplálkozol, rengeteget mozogsz, kipihent vagy és mégsem vagy elégedett az eredményekkel? Ennek a magyarázata a megfelelő hidratálás hiányában keresendő. Ha nem iszol elegendő vizet, akkor lassul az anyagcseréd, fáradékonyabb leszel, fejfájással küszködsz, ingerlékennyé válsz.

Ráadásul gondolj bele, mennyi folyadékot veszítesz egy-egy keményebb edzés folyamán! Fogyassz tehát rendszeresen vizet, edzés után pedig ne feledd el pótolni a vízveszteséget!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes


Szótár

Globesity

A globesity a múlt század folyamán kialakult, de hatásaiban napjainkban jelentkező tömeges... Tovább

Aerob edzés

  Hosszan tartó, alacsony vagy közepes intenzitású mozgásforma, mely során a... Tovább

Tovább a lexikonra