VZ: Hogyan kezded meg a közös munkát? Mi alapján írsz meg egy étrendet?
A munkám azzal kezdődik, hogy megismerem a sportolót. Feltérképezem a sportcéljait, a napirendjét, hogy mit csinál pontosan az egyes edzéseken, jelenlegi táplálkozását, esetleges betegségeit, allergiáit, mit szeret és mit nem.
Általában ez egy 1,5- 2 órás beszélgetés, ami alatt számomra kiderül, hogy milyen gyenge pontok vannak a sportolónál, amikre figyelnem kell. Azért szeretem ezt személyesen csinálni, nem pedig online kérdőív formájában, mert így megismerem a sportoló személyiségét, kiderül számomra, hogy mi motiválja őt, hiszen a hosszútávú sikeres közös munka alapja a bizalmi kapcsolat kialakulása.
A személyes beszélgetés alkalmával szoktam kérni laboreredményt, szükség esetén orvosi leleteket, táplálkozási naplót és csinálunk egy testösszetétel mérést is.
VZ: Milyen esetekben ajánlott feltétlen SPORTdietetikus segítségét kérni?
Néhányan azt hiszik, hogy tudják, hogyan kell helyesen táplálkozni, közben nem fejlődnek hónapok, évek alatt sem. Minden táplálkozással kapcsolatos kérdésben érdemes sportdietetikust felkeresnie a sportolónak, legyen szó kezdőről, hobbisportolóról, vagy akár a fejlődésben elakadt haladóról.
Sokszor a vendégeim önmaguknak "beállított" diétáját és táplálkozási szokását gyökeresen meg kell változtatnunk, hogy a helyes útra tereljem őket, és szemmel látható változásnak induljon a külsejük, jobb legyen a közérzetük és javuljon a teljesítményük.
VZ: Csak profi sportolókkal foglalkozol?
Nem csak élsportolókkal foglalkozom, nagyon sok amatőr sportoló keres meg, illetve olyanok is, akik életmódot szeretnének váltani, fogyni vagy éppen izmosodni szeretnének.
VZ: Eredményes fitnesz versenyzőként, milyen terveid vannak a jövőre nézve?
Három szezonban versenyeztem az elmúlt pár évben, nagyon sok mindent tanultam és tapasztaltam meg ez idő alatt. Tudom milyen hónapokig diétázni, betartani mindent, 24 órából 24-et ennek szentelni, de most szeretnék a magánéletemnek, a hivatásomnak teret hagyni.