4. Rossz fehérjepor választása
Ne vezessen meg a legjobb márka, vagy a finom ízek! Az sem biztos, hogy számodra az a legmegfelelőbb választás, amely a világhírű sportolóknak leginkább bevált. Célszerű kitűzni magad elé egy célt, és annak függvényében keresgélni. Nagyon sok fehérjepor különböző adalékanyagokat tartalmaz, amelyek lehet, hogy a te szervezetedre másképpen hatnak, mint másokéra. Mielőtt megtalálod hát az „igazit”, próbálj ki több gyártótól több típusú proteint, és ne kezd azonnal a legnagyobb kiszereléssel.
5. Mi a helyzet a növényi fehérjeporokkal?
Bár a növényi fehérjék csodálatosak, egy hátrányuk azonban biztosan van: mivel egyetlen növényből származó fehérjét tartalmaznak, biztosan nem viszed be szervezetedbe a kilenc nélkülözhetetlen esszenciális aminosavat. A kevert növényi fehérjeporok (például borsó és rizs, valamint számos csírát tartalmazó is) segíthetnek ezen, bár általános az a felfogás, miszerint az állati eredetű fehérjék hatékonyabbak.
6. Fehérje fogyasztása napi egyszer
Már biztosan tisztában vagy azzal, hogy nem háromszor javasolt enni, hanem kisebb adagokban minél többször a nap folyamán, és minden étkezés alkalmával célszerű megbizonyosodnod arról, hogy elegendő fehérjét tartalmaz a „menü”. A napi fehérje adagot ugyanis nem egyetlen étkezés alkalmával kell bevinned a szervezetedbe, hanem egyenletesen elosztva a nap folyamán. Az Obesity folyóirat egy tanulmánya arról számol be, hogy ha az előbb leírtakat betartjuk, akkor garantálható az egész napos jóllakottság érzése, amely valljuk be, hogy fogyókúra esetén igazán nem jön rosszul.