notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Ezekre gondoltál már? 5 jelentéktelennek tűnő hiba, amiért nem sikerül lefogynod

hirdetes

Ezekre gondoltál már? 5 jelentéktelennek tűnő hiba, amiért nem sikerül lefogynod

VN

Már lassan hetek óta diétázol. Jól csinálod, fegyelmezett vagy – betartod a szabályokat, és rendszeresen mozogsz is, ahogy azt kell. Sőt, fel is írod, amiket eszel, és ellenállsz azoknak a finomságoknak, amikre régen nem tudtál nemet mondani. Szóval akkor mégis, hogy lehet az, hogy egyetlen kilótól sem sikerült megszabadulnod. Ha biztos vagy benne, hogy mindent beleadsz, akkor lehet, hogy olyan apróságokon buknak el törekvéseid, amikről nem is gondolnád, hogy számítanak. Az alábbiakban néhány ilyen gyakori hibát sorolunk fel!

5 fogyókúrás hiba

1. Nem számolsz az extrákkal

Egy fogást általában nem önmagában szokás tálalni. Sok mindenhez eszünk szószokat, önteteket, vagy mártásokat, és ezeket sokan elfelejtenek beleszámítani a kalóriabevitelbe. Sőt, figyelembe kell venned azt is, hogy az adott fogás milyen módszerrel készült el. Vajban sütötted ki? Esetleg olyan krém van a szószodban, amit a kalóriatáblázatodban csak „paradicsomszószként” jelöltél meg?

Fontos, hogy olyan pontos légy, amennyire csak lehetséges. Ne feledkezz meg a salátaöntetedről, és a szószról, amivel a csirkét sütötted. Ezek a kalóriák a „sok kicsi sokra megy” elve alapján működnek, és húzhatják keresztbe számításaidat, illetve fogyási terveidet.

2. Rosszul méred fel az adagokat

Ha zsírszegény húst eszel, akkor egy adag nagyjából egy kártyapakli méretét jelenti. Ha szusizni készülsz, akkor az ajánlott kalóriamennyiség 6 darabra vonatkozik, nem 10-12-re. Tudd, hogy mit is tartalmaz egy normál adag étel, mielőtt ennél belőle. Ezt persze sokkal könnyebb betartani, ha saját magadnak főzöl otthon, és mindent pontosan ki tudsz mérni – ilyenkor nincsenek rejtett, üres kalóriák, amiket hangzatos nevekkel csempésznek bele az előre elkészített élelmiszerekbe.

hirdetes

Amikor csak teheted, szánj inkább otthon egy kis plusz időt a főzőcskézésre ahelyett, hogy rendelnél, vagy máshol ennél, vagy felezd meg az éttermi adagodat, és a maradékot tedd el másnapra.

3. Nem jegyzed fel azonnal azt, amit eszel

Ha evés után írod össze, hogy miből mennyit ettél, akkor hajlamosabb leszel elfeledkezni az apróbb részletekről. Talán elfelejted felírni a sajtot, amit a salátába szeleteltél, vagy a plusz falatokat, amiket mellé adtak.

hirdetes

Egy étkezési napló csak akkor lehet hatékony, ha pontosan vezeted. Ha nem írod le azt, amit eszel, miközben, vagy mielőtt megennéd azt, akkor elveszik az a felelősségre vonhatóság, ami segítene elérni a céljaidat.

4. Nem számolod a folyékony kalóriákat

Ha a nap során többször is iszogatsz, például az úton, vagy munka közben, akkor könnyen lehet, hogy ezeket a kalóriákat sem számolod hozzá a napi bevitelhez. Ide tartozik többek között a kávé, a bor, a sör, a koktélok, a gyümölcslevek, a sportitalok, és így tovább. Figyelj oda ezekre, hiszen az, hogy nem emlékszel rájuk, nem jelenti azt, hogy nem is ittad meg őket. Akárcsak az ételeket, az italokat is jegyezd fel azonnal!

5. Túlbecsülöd a mozgásodat

Ha ki szeretnéd számolni a napi szükséges kalóriamennyiségedet, akkor tudnod kell azt is, hogy tested hány kalóriától szabadul meg 24 óra alatt. Ebben különféle alkalmazások segíthetnek, de azok is csak akkor, ha pontosan megadod nekik, hogy mennyire vagy aktív egy átlagos napon – ezt pedig a legtöbben túlbecsülik.

Ha tehát nem sikerült lefogynod eddig, annak ellenére, hogy mozogtál, akkor könnyen lehet, hogy nem jól saccoltad meg a napi mozgási intenzitásodat. Talán nem járkálsz annyit nap közben, mint gondoltad, vagy edzéseid nem olyan intenzívek, mint amilyennek érzed őket. Csökkentsd a napi mozgási intenzitásodat abban a kalkulátorban, amit használsz, és nézd meg, hogy mit dob így a rendszer.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Betegség

 Az élő szervezet olyan állapota, amelyben az életfolyamatok a normálistól eltérnek. A... Tovább

Genetika

A genetika, magyar nevén örökléstan az élőlények sejtjeben lévő infomációhalmaz... Tovább

Tovább a lexikonra
akaraterő alakformálás edzésmódok egészség egészséges életmód egészséges táplálkozás éhezés életmód fogyás fogyókúra kalóriabevitel táplálkozás túlsúly