Az internet telis-tele van szépségápolási tippekkel és trükkökkel. Ezek között egyszerűbbek és furcsábbak is előfordulnak, amelyek néha valóban segíthetnek elérni a kitűzött szépségcélokat.
A probléma csak az, hogy gyakran ezek a tippek valójában veszélyesebbek, mint azt sokan gondolnák, és a legtöbben hamar első kézből tapasztalják meg, hogy érdemes utánanézni a dolgoknak, mielőtt saját magunkon próbálnánk ki őket. A következőkben az ilyen veszélyes, káros módszerekről rántjuk le a leplet, hogy minél kevesebben váljanak az online szépségtippek áldozatává.
Esszencia olajok maszkolásra és pakolásokhoz
A problémáért nem feltétlenül az esszencia olajok felelősek. Bizonyos fajták valóban segítenek eltüntetni, vagy enyhíteni néhány bőrgondot. A probléma abból származik, ha valaki túl sokat használ belőlük. A mértéktelenül alkalmazott esszencia olajok bőrégéseket, kiütéseket és viszketést okozhatnak.
Fogkefe masszázs
Szintén több helyen olvashatjuk az interneten, hogy fogmosás után érdemes megmasszírozni az ajkakat a fogkefével. Ez valójában az ajkakat borító vékony, érzékeny bőr megsértéséhez vezet, ami alá a száj körül és a fogkefén élősködő baktériumok így könnyedén bejuthatnak, és ott fertőzéseket okozhatnak. A fogorvosok az ilyen tippekről mindig elmondják, hogy ne dőljünk be. Inkább kérjünk szakértői tanácsot, hogy elkerülhessük a fogkövet és fogszuvasodást.
Hajnövesztés mustárral
Az olaj, a tojások, a mustár és a cukor keveréke egy természetes megoldásnak hangzik a hajnövesztés serkentésére. Sajnos azonban ezek a hozzávalók különféle égéseket, pirosságot, bőrhámlást és egyéb felszíni problémákat okozhatnak. A mustár akár súlyos allergiás reakciót is kiválthat, ami szemdagadást, köhögést és fulladást is okozhat. Mielőtt bármilyen készítményt (akár otthoni, akár bolti) használnál arcodon, kend be vele a karod egy jól látható részét, hogy ellenőrizd, nem-e reagál rá ellenségesen a szervezeted. A következő oldalon folytatom!
Oldószer a körömlakk fellazítására
A körömlakklemosó valójában nem a legjobb megoldás a beszáradt körömlakk-tubusok feloldására, ugyanis ezzel mind a lakkot, mind pedig a körmeidet tönkreteheted (besárgulhatnak és töredezetté válhatnak). Mindig csak erre a célra készített oldószert használj, vagy vásárolj friss lakkot.
Meleg zsír citromlével a körömnövesztésért
A keverék egyszerű felmelegített zsírból és némi citromléből áll, amibe bele kell mártani a kezeket. Habár állítólag ez a módszer a körmök gyorsabb növekedéséhez vezet, valójában semmi ilyesmit nem lehet előidézni vele. Mindössze annyit tapasztalsz majd, hogy a citromlé kiszárítja a felhámrétegedet, és a körmeidet, amelyek így sokkal sérülékenyebbek lesznek. A citromlé ráadásul erős allergén is.
Pórustisztítás szívóeszközzel
A vákuumos pórustisztító lényegében nem más, mint egy kézi porszívó az arcbőr számára. Az ilyen termékek azt ígérik, hogy makulátlan tisztaságúvá varázsolják az ember bőrét, azonban a módszer sokkal veszélyesebb, mint amennyire hasznos. Az vákuum miatt az eszköz nyomokat hagyhat a bőrön és telangiectasiákat okozhat rajta, ha érzékeny a rosaceára.
Kozmetikai olajok arckrémek helyett
Az egyszerű olajakat gyakran ajánlják az arckrémek helyett a házi bőrápolásban. Az olajok azonban miteszereket, szárazságot és allergiás reakciókat okozhatnak. Ha mindenképpen olajokat szeretnél használni a bőrödön, akkor hetente legfeljebb csak két alkalommal tedd azt.
Só, mint bőrradír
A só egy igen gyakran emlegetett bőrradír a házi bőrápolásban, mert látszólag minden negatív mellékhatás nélkül képes tisztává varázsolni az arcbőrt. A só lúgos jellege azonban képes kiszárítani a bőrt, ráadásul ráncosabbá is teheti azt.
Majonéz, mint hajkondicionáló
A majonéz első sorban tojásból és olajból készül. Habár ez a párosítás meglehetősen biztonságosnak hangzik, a keverék valójában meglehetősen zsíros, ami nehézzé és ragacsossá teheti a hajat.
Bőrtisztítás bórsavval
A bórsavat tisztító tonikokban, mosógélekben és bőrhámlasztó készítményekben használják. Több helyen is azt olvashatjuk, hogy éppen ezért ha csak magában használja az ember, a bórsav gyorsabb és tovább tartó bőrtisztítást garantál. A tiszta savak azonban csak ártani tudnak a bőrnek.
Hajfényesítés mosóporral
Ez a tipp általában azokat célozza meg, akiknek nem tetszik új hajszínük, és szeretnének minél gyorsabban megválni tőle. Sajnos azonban a mosóporok káros foszfátokat tartalmaznak, amik kiszárítják és irritálják a bőrt, ráadásul hajhullást is okozhatnak.