#4 Minőségi zsírok fogyasztása
Ahogyan minden élelmiszernél, a zsíroknál is igaz, hogy egyaránt vannak jók és rosszak, így fokozottan fontos odafigyelnünk, hogy előbbiből fogyasszunk többet. Leginkább a növényi olajok azok, amelyeket ajánlott kerülni, hiszen ezekben sok Omega-6 található, melynek túlzott mértékű fogyasztása elősegítheti a gyulladások kialakulását. Forduljunk inkább a telített zsírsavak (pl. kókuszolaj), az egyszeresen telítetlen zsírsavak (pl. avokádó- és olívaolaj), illetve a többszörösen telítetlen zsírsavak (pl. halak, tojás) felé!
#5 Elegendő mennyiségű kalória bevitele
Ha célunk a súlycsökkentés, akkor természetesen kevesebb kalóriát kell bevinnünk szervezetünkbe. Arra azonban mindenképp figyeljünk oda, hogy ez a mennyiség ne legyen túlzottan kevés, ugyanis ellenkező esetben könnyen a visszájára fordíthatjuk a folyamatot. Ha nagy mértékben csökkentjük a kalóriabevitelt, akkor szervezetünk elkezdi óvni zsírtartalékait, lelassul az anyagcserénk, és leáll a fogyás folyamata. A legideálisabb az, ha 20 százalékkal viszünk be kevesebb kalóriát, mint amennyit elégetünk.
#6 Kellő mennyiségű alvással töltött idő
Az alvás hiánya köztudottan befolyásolhatja súlyunkat, így a ketogén diéta sikerességét is akadályozhatja. Öreg hiba, hogy sokan úgy gondolják, fogyókúra során elég pusztán az étkezésre és a mozgásra odafigyelniük, az alvás, mint befolyásoló tényező meg sem fordul a fejükben. Több kutatás is bebizonyította azonban, hogy szervezetünknek legalább 7-9 óra alvásra van szüksége ahhoz, hogy a fogyás folyamata felgyorsuljon, és csökkenjen állandó éhségérzetünk.