Tavaszi méregtelenítés a léleknek
Folyadékbevitel, ahogy a nagy könyvben meg van írva
Nem győzzük hangsúlyozni az elegendő folyadékbevitel fontosságát. Biztosan te is tudod, hogy az ajánlott napi minimum folyadékmennyiség 2-3 liter között mozog, de természetesen ezt befolyásolja az életmódod is. Mindenesetre tavasszal különös figyelmet érdemes fordítani rá, és nemet mondani végre a cukros, szénsavas, koffeines italoknak – félreértések elkerülése végett nem első sorban a kávéra gondolunk –, és a szénsavmentes ásványvíz mellett mással is támogatni szervezetünk egészséges működését. A különböző gyümölcsturmixok kiváló alternatívák, de érdemes őket otthon, cukor hozzáadása nélkül elkészíteni.
A gyümölcsturmixoknál is jobbak a különféle teák. Ha semmi mást nem teszel “méregtelenítés” címszó alatt, csak kúraszerűen fogyasztasz különböző egészséges, természetes teakeverékeket – lehetőleg ízesítés nélkül – máris rengeteg mindent megtettél magadért. A zöld tea egy igazi klasszikus ebből a szempontból, hiszen tele van antioxidánsokkal, serkenti a zsír lebontását és növeli a test teljesítőképességét. Valljuk be, erre nagy szükségünk van a tavaszi fáradtság közepette.
“Méregtelenítsd” a lelked is
A törekvések mit sem érnek, ha a lelked nincs rendben. Ahhoz, hogy egészséged megőrizhesd, elengedhetetlen a szellemi, lelki egyensúly. Ha stresszelsz, ha képtelen vagy megnyugodni, ha folyamatosan őrlöd magad, és esetleg aludni sem tudsz eleget, az bizony a fizikai megbetegedések melegágyát is képezik. Hoztunk néhány egyszerű tippet, amiket ha bevezetsz az életedbe, sokat javíthatsz a hozzállásodon, képes leszel pozitívabban állni a nehéz szituációkhoz, és az apróságokban is megláthatod a szépet.
Indítsd már a reggelt pozitívan
Mi az, ami egy átlagos emberrel reggel történik? Általában hullafáradtan – vagy eleve késve – kikászálódunk az ágyból, igyekszünk vállalhatóan összerakni a külsőnket, bekapunk gyorsan valamit, rohanunk a munkába, a gyerekekkel a suliba, esetleg még a reggeli kávét is a kocsiban fogyasztjuk el. Na ez az, aminek véget kell vetned. Reggel az ágyban szánj pár percet arra, hogy átgondolod a napod. Minden feladatodat képzeld el pozitív végkifejlettel, úgy, ahogy a legelégedettebb lennél vele. Hidd el, sokat dob majd a reggeleden, és napközben is jobban bírod majd a strapát.
Fontos lesz-ez 3-5-10 év múlva?
Persze attól, ha reggel sikerül kicsit pozitívabban kelned, még legkevésbé sem vagy védett a napközbeni stressztől, sőt, a neheze általában csak akkor jön. Ha úgy érzed, egy megugorhatatlan akadállyal találkozol, esetleg valami negatív dolog történik, gondolj arra, fontos lesz-e ez 3-5 év múlva? Tényleg annyira számít? Tényleg megéri bosszankodni a túl hosszú soron a kasszánál? Vagy mert nem tetszett a stratégiai javaslatod a főnöködnek? Vagy mert a gyerkőc kiborította az üdítőt a kocsiban?
Pozitív napzárás a jó alvásért
Hogy keretet adj a napnak, este gondold át, mi történt veled az elmúlt napon. Légy hálás mindenért, ami rendben ment, és mindenkiért, aki pozitív élményekkel töltötte meg azt. Ugye milyen jó volt, hogy a kollégád meghívott egy kávéra? Hogy egy idegen előzékenyen előre engedett a benzinkúton? Rengeteget számítanak ezek az apróságok!