2. Búza és egyéb gluténtartalmú élelmiszerek
A tejtermékek után a búza és más glutén tartalmú élelmiszerek a betegek által tapasztalt leggyakoribb élelmiszerérzékenységek. A glutén olyan fehérje, amely például a búzában, a rozsban, az árpában is megtalálható. Fontos megjegyezni, hogy a zab glutént is tartalmazhat, kivéve, ha olyan zabot vásárolunk, amely tanúsítottan gluténmentes.
A glutén megnehezíti az emésztőrendszerünk lebontását, és ez az immunrendszerünk egészségének közös kiváltója. A többi listán szereplő élelmiszerekhez hasonlóan a glutén nem mindenki számára jelent problémát! Fontos, hogy meghatározzuk, hogy a szervezet hogyan reagál ezekre az élelmiszerekre, amit szintén elhagyással tudunk megállapítani.
3. Rizs, quinoa, zab és más gluténmentes élelmiszerek
Ez néhány olyan élelmiszerérzékenység és intolerancia, amelyek nagyobb valószínűséggel meglepik az embereket! Bár a rizs, a quinoa és a zab kevésbé gyakori élelmiszerérzékenység, mint a glutén tartalmú gabonák, mint a búza vagy a rozs, bizonyos személyeknél a gyulladás kiváltó okai lehetnek.
Amint már említettük, a zab glutént tartalmazhat, hacsak nem igazoltan gluténmentes, ezért fontos, hogy óvatosak legyünk az élelmiszer-érzékenység meghatározásakor. Tisztában kell lenni azzal, hogy maga a zab, ami a krónikus tüneteihez vezet vagy a glutén!
4. Tojás
Tudtad, hogy a tojás az egyik leggyakoribb élelmiszer-érzékenység? A tojások immunreaktivitását gyakran kiváltó tünetek közé tartozik az ekcéma, viszkető bőr, hányinger és a puffadás. A tojásfehérjékre nagyobb valószínűséggel reagálnak rosszul az emberek, mint a tojássárgájára. Azt javaslom, hogy a diétába való visszahelyezéskor az étrend részeként külön-külön vezessük be a fehérjéket és a sárgáját. Nem ritka, hogy az emberek elviselik az egyiket, de a másikat nem!
5. Kukorica
A kukorica gyakori élelmiszerérzékenység, amely krónikus tünetekhez vezethet, mint például a fáradtság, puffadás, irritábilis bélbetegségek, fejfájás, ízületi fájdalom és így tovább. A legtöbb ember étrendjében nem sok kukorica található meg, de fontos megjegyezni, hogy a kukorica számos termékeben megtalálható összetevőként. A kukoricaliszt, a kukoricakeményítő és a kukoricaszirup azok az összetevők, amelyekre figyelni kell, ha azt szeretnénk megvizsgálni, hogy önmagában érzékeny-e vagyunk a kukoricára.