Fedezd fel a méz pozitív hatásait.
Reflux:
Mivel a reflux betegség egyik fő tünete a gyomor túl savasodása, jó orvosság lehet rá a repceméz fogyasztása. A repceméz ugyanis az egyik legkevésbé savas mézfajta, enyhén lúgosnak szokták mondani, tökéletesen semlegesíti a gyomor savasságát. Emellett kiválóan gyógyítja a gyomor begyulladt részeit gyulladás csökkentő hatása miatt, ami kifejezetten pozitív hozadék a refluxos betegek számára. Energetizáló, és immunerősítő hatása sem elhanyagolható. Refluxos betegeknek kúra szerűen ajánljuk alkalmazását. Minden reggel éhgyomorra egy kis kanál repcemézet együnk meg, és hamar érezni fogjuk pozitív hatásait. Ajánlott még a nehezebb ételek előtt is egy kiskanállal elfogyasztani, a tökéletes tünetmentesség elérése érdekében. Kisgyermekek kezelésére nem ajánlott.
Vérszegénység:
Magas vastartalmuk miatt a repceméz, és az akácméz kiválóan megfelelnek a szervezet vas készleteinek helyre állítására, szinten tartására. A téli hónapokban kifejezetten javasolt a fogyasztásuk, hiszen ilyenkor legyengül szerveztünk, éppen ezért nem árt gondoskodnunk a vas pótlásáról. Már nyáron elkezdhetjük kúra szerűen fogyasztani, mert ezzel megelőzhetjük, hogy a téli hónapokban legyengüljön szervezetünk.
Horzsolások, sebek gyógyítása:
Kevesen tudják, de a méz alkalmas a sebek, horzsolások gyógyítására. Jó baktériumölő hatásuk miatt, tisztítják a sebet, és megölik az esetlegesen a sebben megtelepedő baktériumokat, emellett gyulladás csökkentő hatásuk miatt, gyorsan elindul a sebgyógyulás. Leginkábba a vegyes virágmézet ajánljuk a sebek gyógyítására, melynek ára is kedvezőbb, mint a patikákban kapható, hasonló hatásmechanizmusú készítményeké. Alkalmazása ebben az esetben külsőleg történik. Kendjük be alaposan vegyes virágmézzel a sebfelületet, majd hagyjuk rajta. Nem szükséges bekötözni a kezelt felületet, sőt a méz ragacsossága miatt inkább ne tegyünk rá semmit.
Felső légúti megbetegedésekre:
Kiválóan alkalmazható felsőlégúti megbetegedésekre az akácméz. Kálciumban, és vitaminokban gazdag méz. Kiválóan alkalmazható felsőlégúti megbetegedésekre, csillapítja a szárazság érzetet, és enyhíti a köhögést. Felsőlégúti megbetegedés esetén ajánlott szájon át kiskanállal elfogyasztani, így tudja a legjobb hatást kifejteni. Torok fertőtlenítő, és nyugtató hatása miatt tökéletes választás az akácméz a megfázásos megbetegedéseknél, de influenza esetén is használhatjuk tüneteink enyhítésére.