Nem kell Micimackónak lenni ahhoz, hogy a mézet szeressük. Mindennapos ízesítő funkció mellett (különböző állatoknak főétel mellett), egyéb dolgokra is hatásosan alkalmazható. Mint sejthető volt, a masszázsra gondoltam, méghozzá a mézes masszázsra.
Na de ne siessünk ennyire előre, nézzük miről is van éppen szó.
A méz
Meglepő módon az ember már az ókor előtt is fogyasztott mézet, sőt az ószövetségben is írtak a méhek tartásáról, illetve a méz szüreteléséről.
A magyarok a méhészetet a már itt élő népcsoportoktól tanulták meg a honfoglalás idejében. Első írásos emléke 1370-ből származik, amikor is egy királyi méhészetet említettek.
A mézből mézsört, mézbort, mézeskalácsot, és egyéb süteményeket készítettek, illetve a méheknek köszönhettük a világításhoz használatos viaszt is. A cukorgyártás előtt a méz volt az egyetlen édesítőszer.
A 17. században kissé háttérbe szorult a méhészet, ugyanakkor napjainkban újra lényeges szerepet kapott, mivel az egészséges táplálkozás egyik alkotóeleme.
Mégis miért?
A méz hatása az emberi szervezetre
- Kitűnő, és egészséges édesítőszer
- Meghűléses betegségeket hatékonyan, és természetes úton kezelhetjük vele
- Magas cukor, illetve alacsony PH tartalmának köszönhetően antimikrobiális hatású mellyel segíti vágásos, horzsolásos égett sebek gyógyulását.
Élettani hatásai
- Pozitív hatás az izomzat, és szív működésére
- Kedvezően befolyásolja az emésztőrendszert
- Vérnyomáscsökkentő
- Légúti és májbetegségeknél gyógyító hatású
Az orosz és tibeti népi gyógyászat több száz éve alkalmazza a mézes masszázst. A mézes masszázs kedvező hatásait az alapanyagként használt méznek köszönhetjük. Magas vitamin, ásványi és enzimtartalma miatt a mézmasszázs rendkívül hatásos a bőr és test megszépítésére. A mézes masszázs segít szabályozni a test energiaáramlását, fokozza a teljesítményt, az általános közérzetet méregtelenít, felfrissít, és ápolja, védi a bőrt.
A mézes masszázs folyamán nem gyúrják a bőrt, hanem a masszőz rányomkodja tenyerét a mézzel lefolyatott hátra, és miközben felemeli a kezét, a méz szívó hatása miatt, a bőr is emelkedik vele. Ennek köszönhetően A pórusok kitágulnak, ami fokozza a vérkeringést, illetve a salakanyagok távoznak a szervezetből , mivel a méz magába szívja a méreganyagot. (ezt a masszázs végén eltávolítja a masszőz) Miközben a salakanyagok távoznak, a mézen keresztül a bőr alatt levő szövetekbe jutó vitaminok, enzimek, illetve ásványi anyagok kisimítják, és puhává varázsolják a bőrt.
A mézes masszázs hatékonyan alkalmazható:
- Immunrendszer erősítésre
- Gyulladás csökkentésére
- Izomlazításra
- Reuma ellen
- Migrén ellen
- Depresszió esetén