notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Cseréld le elhasznált tárgyaidat, hogy megőrizd egészséged

hirdetes

Mennyi idő után cseréljük le a mindennap használt tárgyainkat?

TB
Ne felejtsd el bizonyos időközönként lecserélni a mindennap használt tárgyakat magad körül

A tiszta lakás ne csak látszat legyen, a kedvenc tárgyaid között is selejtezz!

Elosztók ( 2 év)


Főleg a régen épült házakban jellemző, hogy minden konnektorból legalább egy de inkább kettő elosztó is lóg. Ez azért is van mert a technikai fejlődésnek hála már nem csak a lámpánknak kell folyamatosan mindennap áramforrás, és a régi házak tervezésénél még nem vették számításba, hogy az ágy mellé minimum 2 konnektor is kelleni fog majd, ezért elkezdtük halmozni az elosztókat. Sokan nem gondolnák de az elosztóknak is van egy szavatossági idejük, és azzal ha nem cseréljük le komoly kockázatoknak tesszük ki nem csak magunkat de az egész házat. Egy sokáig nem cserélt elosztó zárlatos lehet, és komoly károkat okozhat, ezért érdemes 2 évente lecserélni az elosztókat a lakásunkban. A biztonság mindenképpen fontosabb mint az a pár ezer forint amibe az új elosztók kerülnek.


Mosogató szivacs (2 hét)


A mosogató szivacsokat azért pár havonta mindenki le szokta cserélni, hiszen nagyon könnyen elveszítik alakjukat, állagukat, és egy idő után már a koszt sem lehet, vagy zsírt kimosni rendesen belőlük. Azt már nagyon kevesen tudják, hogy valójában maximum 2 hetente kötelező lenne, főleg a tányérok mosogatásához használt szivacsokat lecserélni. Nagyon nehéz tisztítani őket, és a közepükben nagyon sok baktérium telepedhet meg. A folyamatos meleg környezet, és nedvesség pedig tökéletes táptalaj a baktériumok számára. Nem kell külön ecsetelnünk mennyire veszélyes lehet egy baktériumokkal teli szivaccsal az edényeket, és tányérokat elmosni, mégis nagyon sokan nap mint nap megteszik. Te ne tedd, és inkább gyorsan szerezz be a régi helyett egy újat.

hirdetes

Fogkefe ( 3 hónap)


Valamiért a fogkeféktől is nagyon nehezen válunk meg. Mindenkinek van legalább egy olyan ismerőse aki addig használ egy fogkefét amíg már eldeformálódnak a fogkefe sörtéi, vagy szétválnak. Ez egyáltalán nem helyes, hiszen a szánkban lévő baktériumok egy kényes egyensúlyban léteznek, amit egy sok ideje használt fogkefén fellelhető baktériumok teljesen felborítanak.

hirdetes

Ezen kívül az ínyünk nagy érzékeny a fertőzésekre, ezért egy ilyen koszos, baktériumokkal teli fogkefével fogat mosva nagyon csúnya fertőzéseket kaphatunk el. Ha neked is fontos a fogaid egészsége 3 havonta érdemes lecserélni a fogkefét, ha egy fertőző vagy komolyabb betegségben szenvedtünk, akkor a gyógyulás után azonnal ajánlott fogkefét váltani. Ezenkívül jó ha a fogkefe tárolására is odafigyelünk, hiszen ha nem elszeparáltan szállítjuk, vagy nedves, poros, koszos helyen tároljuk hamar fertőzéseket kaphatunk el tőle.


Fűszerek ( 3 év)


A fűszerek is kiesnek a gyakran cserélendő dolgok szórásából, pedig érdemes ezekre is külön odafigyelni. Nehezíti a dolgot, hogy általában kis tárolókba öntjük át őket, és a csomagolásokat nem őrizzük meg, így nem tudhatjuk mikor járnak le, pedig a fűszerek csomagolásán is található szavatossági idő, amit érdemes betartani. Ha nem tudod pontosan a lejárati dátumát, érdemes 3 évente lecserélni az összes fűszert, a lisztet pedig fél évente. Ezen az indőn túl romlik a minőségük, kevésbé lesz a fűszerek íze erőteljes, és a liszt minősége is nagyban romlik, ami miatt nehezebb lehet vele sütni, főzni.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Glikogén

Az állati szervezet legfőbb energiaforrása. Ez egy olyan keményítő, amely... Tovább

B6-vitamin

Piridoxin. A piridoxin-koenzimek részt vesznek az aminosav anyagcserében, a zsírok... Tovább

Tovább a lexikonra
egészség egészséges életmód életmód