notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Mikor kell enni, ha fogyni szeretnék? Ilyenkor reggelizz, ebédelj és vacsorázz, ha fogyni szeretnél!

hirdetes

Mikor kell enni? Ilyenkor reggelizz, ebédelj és vacsorázz, ha fogyni szeretnél!

VN

A legtöbb diéta csak arra összpontosít, hogy miből mennyit érdemes enni, azonban más tényezők is fontos szerepet játszanak a fogyásban – ilyen például az étkezések időpontja is. Egy, a Nutrients Journal című lapban megjelent kutatás szerint egyáltalán nem mindegy, hogy mikor eszel, ha szeretnél leadni a feleslegből.

Mikor kell enni a diéta alatt?

A kutatók rámutattak, hogy reggelizni reggel 7 óra után, egész pontosan 7:11-kor ajánlott. Az ebédet inkább előbb érdemes letudni, mint később, lehetőleg valamikor 12:30 és 13:00 között – a legideálisabbnak a 12:38 bizonyult. A vacsorát sem szabad túl későre hagyni: az ideális időszak 18:00 és 18:30 közé esik, a pontos időpont pedig 18:14 a kutatók szerint.

De mi történhet akkor, ha mégsem tartjuk be ezeket a javasolt időpontokat étkezéseinkre? Egy nemrégiben publikált kutatásból kiderült, hogy ha rendszeresen este 8 óra (tehát 20:00) után ülünk le vacsorázni, akkor akár 5 centivel is megnőhet a derekunk – ez két egész ruhaméret egy nő számára.

A szakértők szerint ennek az lehet az oka, hogy szervezetünk az evolúció során úgy fejlődött, hogy nap közben használja fel az energiát. Ahogy leszáll az est, testünk felkészül az alvásra, és lelassul az élelmiszerek feldolgozása.

Jó, de mi a helyzet a nassolással?

A kutatóknak az étkezések közötti legéhesebb időpontokat is sikerült azonosítaniuk. Ezek azok a részei a napnak, amikor a legtöbb diétázó nagy valószínűséggel elcsábul, és akár 750 plusz kalóriát is elfogyaszthat. Akaraterőnk 11:01-kor, 15:14-kor, és 21:31-kor hagy el minket legnagyobb valószínűséggel, ezért érdemes keresni valamit, amivel lefoglalhatod magadat ezekben az időkben.

hirdetes

Egy másik megoldás néhány alacsony kalóriatartalmú, egészséges nassolnivalót kéznél tartani, hogy jóllakott maradhass a nap folyamán, és ne csábulj el más finomságokra.

hirdetes

Lee Smith, a kutatást végző Forza Supplements étrend-kiegészítőkkel foglalkozó cég ügyvezető igazgatója szerint az emberek kezdenek sokkal tájékozottabbakká válni a tápanyaggal és az egészséges étkezéssel kapcsolatban. Elmondása szerint a fent felsorolt nassoló időpontok azok, amikor a diétázók a legtöbbet ártanak maguknak.
Smith továbbá azt javasolja, hogy kerüljük a kávézókat is, mert ezek olyanok, mint „az édességboltok a gyerekeknek, ahol mindenféle látszólag ártalmatlan finomságokat, például lattékat kaphatunk, amik a helyes étrendek ellenségei”.

Szóval mire kell mindenképpen odafigyelni a fogyókúra közben?

A Forza Supplements egy korábbi kutatása során 1000 fogyókúrázónak tett fel kérdéseket az étkezési szokásokkal kapcsolatban.
A válaszadók 76%-a állította, hogy a reggeli a legfontosabb étkezés a fogyás céljából, míg 84% szerint fontos fix étkezési időpontokhoz ragaszkodni a fogyáshoz.
Kétharmad javasolta azt, hogy a vacsorát este 7 óra előtt fogyasszuk el, mondván, az esti étkezések korábbi elfogyasztása segítheti a fogyást. Ez azért van, mert az emberek többsége kevésbé aktív az este folyamán.

Annak ellenére tehát, hogy egyesek az extrémebb diéták hívei, a kutatások azt bizonyítják, hogy a kalóriabevitel korlátozása az egyik leghatékonyabb módszer a felesleg leadására, illetve az így elért súly megtartására.
 

Mit csinálj, ha nincs időd ilyenkor enni, vagy mi történik ha kihagysz egy étkezést? Milyen konkrétan egy tökéletes egészséges étkezési rutin? Lapozz és mutatjuk konkrét kalória mennyiségekre és időpontokra lebontva!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Lipidológus

A zsíranyagcsere-betegségekben járatos belgyógyász szakorvos. Tovább

Gyermekláncfű

Latin neve: Taraxacum officinale   Népies elnevezései: Pongyola pitypang, pitypang,... Tovább

Tovább a lexikonra
alakformálás diéta egészség egészséges életmód éhezés élelmiszer életmód elhízás fogyás fogyókúra kalóriabevitel nassolás táplálkozás tévhitek