Hogyan tároljuk helyesen a kenyeret?
A kenyereknél gyakran előforduló, visszatérő probléma lehet a penészedés. Erre nem kínál megoldást az sem, ha levágjuk a penészes részt, ugyanis ekkorra már a penészgombák a kenyerünk belsejébe is behatolnak számunkra láthatatlan módon. A penészedés egy természetes folyamat, így a természetes anyagokból készült kenyerek esetében nem is megakadályozható, azonban a megfelelő tárolással lelassíthatjuk, hogy a probléma felüsse a fejét.
A pékárut érdemes száraz, hűvös helyen, oxigéntől elzárva tartani, illetve amennyire csak lehet, megpróbálni megakadályozni, hogy a konyhában főzéskor keletkező párával találkozzon.
Mitől marad friss a kenyér?
Magyar szabályozás szerint a pékáruba nem kerülhet tartósítószer, azonban egyes természetes alkotóelemek – mint például a kovász, természetes módon hosszabbítják a kenyerünk frissességét.
Ez ugyanis egy úgynevezett előtészta, mely liszt és víz felhasználásával készül és hosszan erjesztik. Ezen erjesztési folyamat során természetes élesztőgombák és tejsav-, valamint ecetsavbaktériumok fejlődnek ki. Így a kovász a kenyértészta számára hosszan tartó frissességet és ruganyosságot biztosít, ehhez azonban gyakran jellegzetes kesernyés íz társul.
Milyen kenyeret érdemes tehát választanunk?
Összességében tehát egészségünk érdekében érdemes magas rosttartalmú és a lehető legnagyobb mértékben természetes anyagokból készült, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag kenyeret választanunk. Hiszen ne felejtsd el, ahhoz, hogy testileg- és lelkileg is egészséges és kiegyensúlyozott légy, elengedhetetlen az egészséges táplálkozás.
Forrás: mindmegette.hu