Gyümölcsök és zöldségek:
Válasszon piros, narancs, és a sötétzöld zöldségeket, mint a paradicsom, édes burgonya és a brokkoli. Ez lehet az étkezésednél köret, kiegészítés vagy desszert is. Ezek fontos ásványi anyagként hasznosulnak a szervezetedben, segítik a gyors anyagcserét, és tele vannak vitaminnal.
Rost, gabonafélék és teljes kiőrlésű kenyér:
Máris rengeteget tettél az egészséged érdekében, ha a fehér lisztből készült kenyeret teljes kiőrlésűre, csökkentett szénhidrát tartalmúra, cseréled, vagy teljesen kivonod az étkezéseidből. Helyette válaszdd például a zabpelyhet ami remek szénhidrát forrás, vagy a puffasztott rizst, hajdinát, barna rizst.
Válts zsírmentes vagy alacsony zsírtartalmú (1%) tejre:
Sok ember szervezete érzékenyen reagál a tejre, a laktóz tartalma miatt. Puffadást, telt érzetet esetleg gyomor panaszokat okoz. Válts a laktózmentes, alacsony zsírtartalmú tejre, amely ugyanannyi kalciumot tartalmaz mint a zsírosabb társai.
Fehérjetartalmú ételek:
Baromfi, hal, tenger gyümölcsei, száraz bab, vagy borsó, tojás, dió és magok, ezeket tekintjük fehérjetartalmú ételek csoportjának. Étkezéseid nagy részét ezek tegyék ki, válassz csirkemellet, pulykamellet, halat ebédre, melyek magas tápanyag tartalmuknak köszönhetően segítik a szervezet működését, és alacsony zsír és szénhidrát tartalmuknak hála a diéta alapját képezik.
Csökkentett nátrium bevitel:
A só fontos az ember szervezetének, azonban ha túl sokat fogyasztunk belőle, az egészségkárosodáshoz vezethet. Törekedjünk arra, hogy a csökkentett nátrium tartalmú ételeket fogyasszuk, olvassuk el a termékek cimkéjét, mielőtt a kosárba tesszük őket.
Igyál több vizet:
Cukrozott, szénsavas üdítő helyett válaszdd az ásványvizet. Így csökkentheted a kalória beviteled, és nélkülözhetetlen ásványi anyagokkal látod el a szervezeted. A testednek nincs szükége az adalékanyagokkal ellátott italokra. Pótold vízzel, melyből a napi szükséglet 2,5-3 liter.
A tenger gyümölcsei:
Csempészd be az étkezéseidbe a tenger gyümölcseit (mint például a lazac, a tonhal, és a pisztráng) és kagyló (mint például a rák, kagyló, osztriga). Ezek az ételek fehérjében, ásványi anyagokban, és omega-3 zsírsavakban gazdagok.
Egyél kevesebb zsírt és készételt:
A fő forrásai a mirelit, és kész ételek, a fagylalt, torták, sütemények és egyéb édességek (gyakran készülnek vajjal és margarinnal); pizza; a feldolgozott és zsíros húsok (pl, kolbász, virsli, szalonna)