A száraz bőr sokunk életét megnehezíti, hiszen nem csak esztétikailag jelent problémát, hanem a száraz bőr, húzódik, fáj, égető érzéssel is párosul.
Ráadásul beköszöntött a nyár, itt a strandszezon, a hosszadalmas fürdőzés pedig még inkább szárítja bőrünket.
Ezeket a tanácsok mindenki számára hasznosak lehetnek, hiszen a strandolás nem csak a bőrszárazságra hajlamos emberek bőrét veszi igénybe, a víz és a nap szárító hatását mindenki észlelheti magán. A száraz bőr kezelése pedig rendkívül fontos, hiszen mindenki ragyogó, puha és sima bőrt szeretne, amit bátran mutogathat!
Belső hidratáció
Mivel testünk közel 60%-át alkotja víz, így nagyon fontos, hogy gondoskodjunk a megfelelő vízutánpótlásról. Amennyiben nem fogyasztunk elegendő mennyiségű vizet, akkor fáradtabbá, ingerlékenyebbé válhatunk, megfájdul a fejünk és még el is ájulhatunk, ráadásul bőrünk is hajlamosabb lesz a ráncok kialakulására, a bőrszárazságra.
Egy felnőtt embernek legalább 2-2,5 liter vízre van szüksége egy nap, mely a kánikula beköszöntével értelemszerűen megnő, így izzadástól és fizikai igénybevételtől függően akár 3-3,5 liter vizet is szükséges lehet elfogyasztanunk. Természetesen ennek a vízigénynek egy részét táplálékunkból fedezzük, de ügyeljünk rá, hogy egy-két óránként igyunk egy-egy korty vizet, vagy amennyiben tehetjük, fogyasszunk belőle egy pohárral.
Hajlam
Sajnos a száraz bőr részben hajlam kérdése, így van, hogy a belső hidratáció nem segít, bőrünk ugyanúgy húzódik és feszül. A száraz bőr leginkább az arcon, fejen és lábszáron okozza a legkellemetlenebb panaszokat.
Fejbőrünk szárazsága esetén védekezhetünk korpásodás elleni samponnal, olajokkal, arcbőrünkre pedig kenhetünk krémeket, hogy pillanatnyilag el tudjuk fedni a problémát. Ezek azonban sajnos nem hosszú távú megoldások. Ekcémára, szeborrheára pedig egyik sem jelent tüneti megoldást sem.
Betegségek
A száraz bőr számos betegségre hívhatja fel a figyelmet, így amennyiben a párásítás, zsíros test- és arcápoló krémek használatának hatására sem enyhülnek a tünetek, célszerű orvosi segítséget kérni, akik egy teljes kivizsgálást követően megállapíthatják a probléma pontos okát.
Nem szabad pánikba esnünk természetesen, de ha hirtelen bőrszárazság tör ránk a biztonság kedvéért keressük fel orvosunkat!
A nem múló, hirtelen kialakuló bőrszárazság többek között előjele lehet a cukorbetegségnek, pajzsmirigy alulműködésnek, de az is előfordulhat, hogy csupán bőrünkből allergiás reakciót váltott ki egyik újonnan szerzett kenceficénk, vagy új öblítőnk.