Jó pár alkalommal szembe kerülök különféle problémákkal, rosszul rögzült szokásokkal, amikkel az életmódot váltani igyekvő Vendégek együtt élnek, cipelik magukkal és képtelenek elengedni.
Személyi edzőként feladatomnak érzem, hogy az engem megkereső Hölgyek és Urak- Akik a bizalmukba fogadnak- ne „csak” a súlyzós edzések, a kardio tevékenységek és számtalan gyakorlat variációval ismerkedjenek meg, hanem megérezzék, megtanulják azt, hogy a fittség, a „Jól érzem magam.” állapot nem kizárólag attól függ, egy héten hányszor trenírozzuk a testünket, hány fekvőtámaszra vagyunk képesek és hány kg súllyal tudunk fekve nyomni.
Az már a siker kezdete, ha rászánjuk magunkat az aktív életmódra, ha pedig élvezni is kezdjük és beépül, na az maga a csoda.
Személyi edző kollégákkal látjuk, tapasztaljuk szinte naponta, hogy mennyi céllal, milyen elhatározással indulnak neki az életmódot váltani szándékozó jelentkezők. Azonban az sem mellékes, hogy sokakban az a tévhit él, miszerint „Letudtam az edzést, úgyhogy minden rendben.” Pedig nem. A testmozgás csak egy apró szelete annak a tortának, amit Te döntesz el, mennyire is fogyasztasz tudatosan.
Igen, talán a kulcsszó ez:tudatosan. Személyi edzőként lényegesnek gondolom azt a kiegészítő tevékenységet, amivel hozzájárulhatsz fejlődésedhez vagy pedig igen távolra tudod taszítani magad az egyébként nem bonyolult célodtól. Apróságnak tűnhet, de ha nem figyelünk az együttállásra, késhet vagy el is maradhat a vágyott siker.
Szerző: Korpácsi Éva-Személyi edző-korpacsieva.hu
Sokszor hallom, hogy alig pár órás alvással készülnek néhányan a rájuk váró kihívásokra, munkákra, edzésre. Tisztában vagyok azzal, hogy némelyikünknek más- más időigénye mutatkozik az alvásra, na de azért a napi 4-5 óra alvás elegendő lehet? Az alvás legalább olyan fontos témakör, mint a táplálkozás vagy a testmozgás, mégis kevés szó esik róla.
Manapság rengeteg ember küzd alvásproblémával. Ha mindez tartósan fenn áll, súlyos problémák okozója: a fáradtság és ingerlékenység mellett, egyéb testi tünetek is jelentkezhetnek: fogyás stagnálása, illetve a hízás.
A kellemes alvásért felelős melatonin nevű hormon ugyanis a test anyagcseréjét és a zsírraktározást is befolyásolja. Ha azonban rendszertelenül alszol, melatonin-háztartásod is felborul. Ha fogyás a cél, először rendezned kell alvási szokásaidat. Segítesz a szervezetednek, ha azonos időben kelsz és fekszel, valamint, ha éjszaka nem fogyasztasz nehezen emészthető ételeket.
Szerző: Korpácsi Éva-Személyi edző-korpacsieva.hu
• Levendula illóolaj
• Az alvást elősegítő gyógynövények: orbáncfű, palástfű, citromfű, macskagyökér, levendula, komló és kamilla.
• Pozitív gondolattal
• Kerüld az alkoholfogyasztást lefekvés előtt.
• Szellőztessünk vagy aludjunk nyitott ablaknál, mert az oxigéndús levegő is elősegíti a mélyalvást.
• Alvás közben mobiltelefonunkat ne helyezzük a közvetlen közelünkbe, mert gátolja a mélyalvást.
Vendég vagy személyi edző? Mindenkinek figyelni kell a pihenő idő beiktatására, hiszen a túledzettség tartósan vagy átmenetileg csökkenti a teljesítőképességet/készséget.
A személyi edző munkája tehát akkor a leghatékonyabb, ha a tervezett edzést végrehajtod, s a tréning végeztével otthon is csiszolod, formálod a szokásrendszeredet a célok elérésének érdekében(tudatos táplálkozás, pihenés, lelki töltődés).