3. Tojás
A reggeli zabpehelynek nem kell édesnek lennie. Ha sósra vágyunk, adjunk hozzá aprított spenótot, keverjünk hozzá egy kis reszelt parmezánt, és egy kis tükörtojással töltsük fel további 6 gramm fehérjével zabpelyhünket.
Akár omlettet is készíthetünk belőle, egy kis metélőhagymával, füstölt lazaccal (plusz fehérje), paprikával, gombával, és egy kis reszelt sajttal (szintén plusz fehérjeforrás). Így akár reggelinket fogyaszthatjuk ebédre vagy vacsorára is.
4. Egész gabonák
Próbálj ki a forró zabkásához nagyobb fehérjetartalmú gabonát hozzáadni. Például a quinoát vagy az amarántot. Főzheted akár együtt is őket, így a quinoával plusz 8 gramm, még az amaránttal 9 gramm fehérjét adsz hozzá reggelidhez.
6. Fehérjepor
Nyilvánvaló, hogy a fehérjepor gyakorlatilag bármihez való hozzáadásának egyszerű módja a fehérjebevitel növelésére. A szakértők egyetértenek abban, hogy bármelyiket választjuk - tejsavót, tojást, borsót - csak győződjünk meg róla, hogy valódi élelmiszer-összetevőkből készült, és nincs sok adalékanyag a termékben. Egy adag fehérjeport hozzáadva zabkásánkhoz nem csak finom lesz, de körülbelül 25-30 gramm fehérjét viszünk be. Egy kis bogyósgyümölccsel megszórva még finomabb lesz.