Az elmúlt évek whiskyvel kapcsolatos tudományos kutatásai sorra igazolták, hogy ennek az italnak kedvező hatása van egészségünkre.
A The Luxury Spot válogatta össze azokat a kutatási eredményeket, amelyek az elmúlt években a whisky egészségünkre kedvező hatásait bizonyították Íme a lista, amely persze csak akkor érvényes, ha mértékkel fogyasztják ezt az italt:
A whiskey jótékony hatásai No.1.
Fogyókúrázók nyugodtan ihatják, ugyanis nagyon kevés kalóriát tartalmaz, főként ha a sörökhöz és koktélokhoz viszonyítjuk.
A whiskey jótékony hatásai No.2.
Csökkenti a vérrög kialakulásának veszélyét.
A whiskey jótékony hatásai No.3.
Antioxidánsokban gazdag, így a rák kialakulásának veszélyét is csökkenti
A whiskey jótékony hatásai No.4.
Az elmezavar és az Alzheimer-kór kialakulásának veszélyét is csökkenti.
A whiskey jótékony hatásai No.5.
A koleszterinszintet is csökkenti a vérerek tisztításával.
A whiskey jótékony hatásai No.6.
Egy-két pohár a stressz kezelését is segíti.
A whiskey jótékony hatásai No.7.
Javítja a véráramlást az agyban.
A whiskey jótékony hatásai No.8.
Jótékony hatással van az emésztésre, egyúttal csökkenti az étvágyat is.
A whiskey jótékony hatásai No.9.
Cukorbetegek is nyugodtan fogaszthatják.
Nemrég a sörről is kiderült, hogy hihetetenül egészséges, a vörösborról pedig az, hogy 1 pohár elfogyasztása 1 óra edzéssel ér fel.
Egy kanadai kutatás olyan vegyületet talált a vörösborban, amely ugyanazt a hatást éri el egy pohár ital elfogyasztása után, mint egy óra konditermi edzés.
A My Daily szakoldalon jelent meg annak a kutatásnak az összegzése, amely szerint 1 pohár vörösbor elfogyasztása ugyanolyan kedvező hatással bír, mint 1 óra konditermi edzés. Ennek az alapját egy különleges vegyület, a szőlő héjában is található rezveratrol adja, amelyet majdnem tíz éven át vizsgáltak amerikai tudósok, mégsem fedezték fel semmilyen pozitív hatását. Most a kanadaiaknak sikerült, ugyanis amikor ez a vegyület a szervezetbe jutott olyan mennyiségben, mint amennyit egy pohár átlagos vörösbor tartalmaz, több pozitív élettani hatás is észlelhető volt.
Ilyen a fizikai teljesítmény és az izomerő növekedése, valamint a szívműködés javulása. Ami érdekes, hogy a kutatásban észrevették, hogy ez a három élettani hatás pont olyan mértékű, mint egy óra konditermi edzés utóhatása. Természetesen rendszeresen nem lehet így kiváltani edzést, de egy-egy elmaradt alkalom pótlásához jól jön egy pohár vörösbor, illetve a szőlő, az étcsokoládé, a kakaó és a mogyoró fogyasztása is, hiszen ezek is tartalmaznak rezveratrolt.
Forrás: HVG.hu