Rengeteg cikket találsz az egészséges életmódról, de igazán egyik sem segít? Akkor most kivételesen jó helyen jársz! Ezzel az 5 hasznos tanáccsal garantáltan nem a pénztárcád, hanem Te fogsz fogyni!
Íme 5 tipp a sikeres életmódváltáshoz:
1.Időszakos böjtölés
Rengeteg tévhit kering a böjtöléssel kapcsolatban. Elhisszük, hogy a „sokszor kevesebbet” és a „napi 1600 kcal” mindenkinek működik és bizonyítottan segíti a fogyást. Ki bizonyította? Mit takar a kevés? Mennyit jelent az, hogy „sokszor”? Alapjáraton nagy probléma az, hogy sokat eszünk. Sokkal többet, mint amire a szervezetünknek szüksége van! De önmagában az nem segít, ha 7-8 étkezésre osztod az étkezéseidet és ugyanazt a mennyiséget beviszed a szervezetedbe.
Az időszakos böjtölés jótékony hatását, egyre több pozitív kutatás bizonyítja! Számtalan módja van az időszakos böjtölésnek.
Például a 16/8, melynek lényege az, hogy este 8-kor eszel utoljára, majd másnap délben eszel legközelebb, kihagyva a reggelit. Van, aki heti egy napot, teljes 24 órát nem étkezik, persze ez nem azt jelenti, hogy semmilyen tápanyagot nem visz be. A különböző ciklusokkal alkalmazott böjtölés segít a méregtelenítési folyamatokban is, de egy jól összeállított étrend elengedhetetlen az eredményes böjtöléshez. Érdemes egyeztetni egy szakemberrel, mielőtt belekezdesz.
Bővebben itt olvashatsz erről!
2. Egyél kevesebb finomított szénhidrátot!
Nem kell kiiktatnod a szénhidrátokat az étrendedből! Tudod egyáltalán, hogy mik azok a szénhidrátok?
A legfontosabb energiaforrás, melyet minden sejted hasznosítani tud! Kénytelen vagy táplálék formájában bevinni, ugyanis a szervezeted nem tudja előállítani. Csak tisztában kell lenned azzal, hogy megkülönböztetünk egyszerűsített és összetett szénhidrátokat.
- A különbség abban rejlik, hogy az egyszerűsített szénhidrátok, ahogyan a nevük is mutatja, egyszerűsítés, azaz feldolgozás során kerülnek ki a polcokra. Ilyen például a finomított liszt is. A feldolgozás során veszítenek tápértékükből, majd a belőlük készült ételeknél ezeket adalékanyagokkal próbálják pótolni.
- Az összetett szénhidrátok ezzel ellenkezőleg, a legkevesebb élelmiszeripari feldolgozáson mennek keresztül. Hosszabb cukormolekula láncokból állnak, ezáltal lassabban bomlanak le a szervezetünkben és tovább látják el energiával. Persze mértékkel, de elengedhetetlen az étkezésekből a komplex, összetett szénhidrátok fogyasztása.