3. Ne a kalóriát számolgasd!
Ha csupán a kalóriát nézed az általad megvásárolni kívánt termékeknél, azzal nem leszel előrébb az egészséges életmód tekintetében. A tápérték az, amit figyelned kell, pontosabban a makrotápanyagokat! Sok esetben lehet csalóka a „light” vagy a „csökkentett cukortartalom” felirat… Erről ide kattintva olvashatsz bővebben!
Lehet, hogy az általad megvásárolt zöldség box ugyanannyi kalóriát tartalmaz, mint egy tábla csoki, mégis más-más tápértékekkel! Ez a nem mindegy!
4.Tervezz előre!
Sokan ott bukják el az életmódváltást, hogy nem tervezik meg előre az étkezéseiket, illetve nem készülnek fel a váratlan helyzetekre. Én most az utóbbira szeretnék kitérni! Mindig legyen a táskádban egy kis víz, illetve egy proteinszelet, vagy szőlőcukor. Ugyanis sosem tudhatod, hogy éppen mi jön közbe aznap (például: baleset miatt dugóban kell ülnöd vagy elhúzódik a munka), és az ilyen váratlan helyzeteknél a legnagyobb az esély arra, hogy veszel gyorsan egy kis péksütit vagy egyáltalán nem eszel semmit.
5.Vezess hangulat naplót!
Ahhoz, hogy te magad tapasztald ki mi jó a szervezetednek és mi nem, szükséges lesz egy étkezési naplóra. Ezt sajnos sokan csak elkezdik és nem vezetik rendszeresen. Próbáld ki azt a módszert, hogy leírod miket eszel aznap, majd a végére 1-5-ig pontozod, hogy milyen volt aznap a közérzeted.
Ez hatalmas segítség lehet annak, akinek pattanásos az arcbőre, nem indul meg a fogyása, vagy állandóan puffad a hasa. Ugyanis ezekre a problémákra mind-mind az étkezésben kell keresni a hibát!
Ha valamelyik nap kevésbé érezted jól magad, akkor egy hónap után már átlátod azt, hogy mi nem tesz jót a szervezetednek. Sokan az étkezési napló segítségével jönnek rá arra is, hogy sokkal energikusabbak akkor, ha kevesebbet esznek. Durva, nem?
Tudtad?
A minőségi alvás ugyanolyan fontos, mint az egészséges táplálkozás és a testmozgás. Különböző tanulmányok kimutatták, hogy a rossz alvás az egyik legerősebb kockázati tényező az elhízás szempontjából. Ez számokkal annyit jelent, hogy 89% -kal növekedett a gyermekeknél és 55% -kal a felnőtteknél, az elhízásra való hajlam és a hasi zsír kockázata a nem megfelelő alvás következtében.
Hogyan tehetsz ellene? Kattints ide és megtudod!