8. Mindenféle vegán, organikus ételt összeeszel
Félreértés ne essék, az ilyesfajta egészségesnek titulált élelmiszerek egyáltalán nem ártalmasak az egészségnek, és a fogyást sem gátolják, de egyáltalán nem mindegy, hogy egy csomag organikus répával, vagy egy doboz organikus sütivel térsz haza a boltból.
Csak azért, mert egy édességet organikus, vegyszermentesen termesztett növényekből készítettek, még nem jelenti azt, hogy kevesebb kalóriát is tartalmaz. Igazából nem az számít, hogy mit eszel, hanem az, hogy hány kalória kerül ezzel a szervezetedbe – mindegy, hogy valami génmódosított, vagy organikus.
Mi tehát a megoldás?
Ne az organikus feliratra figyelj oda, hanem a tápértéket jelző címkére. Ha dőzsölni szeretnél, csak nyugodtan – de tudd, hogy mit eszel.
9. Azt hiszed, hogy a gyümölcsök szentek
Egyes étrendek arra ösztönzik az embert, hogy minél több gyümölcsöt fogyasztunk, annál jobb. Senki sem vitatkozik azzal, hogy a természet édességei sokkal egészségesebbek, mint a bolti finomságok, azonban a gyümölcsök valójában jelentős mennyiségű cukrot és kalóriát tartalmazhatnak.
Persze ezért semmiképpen ne fordulj el végleg a gyümölcsöktől, hiszen tele vannak egészséges tápanyagokkal és antioxidánsokkal is, ráadásul természetes rosttartalmuknak köszönhetően laktatók, így ritkábban érzed magad éhesnek tőlük. Viszont jó, ha észben tartod, hogy a zöldségek még a gyümölcsöknél is egészségesebb alternatívák lehetnek, hiszen általánosságban kevesebb kalóriát és cukrot kínálnak, mint azonos mennyiségű gyümölcs.
Mi tehát a megoldás?
Ha mindenképpen nassolni szeretnél, akkor a legjobb megoldást a zöldségek jelentik. Rangsorban őket követik a gyümölcsök, majd azokat a többi finomság.
10. Elveted a kimért adagok gondolatát
Tudjuk, hogy a csomagolásokon feltüntetett adagszámok meglepően kevésnek tűnhetnek. Tudjuk azt is, hogy milyen kényelmetlen elővenni a különböző mérőeszközöket nyilvános helyen, hogy meggyőződhess a megfelelő adagokról. Azonban meglepően sok tényező vonhatja el a figyelmedet arról, hogy miből mennyit eszel – úgymint a partnered, vagy az érkezéshez használt evőeszközök. Mindez pedig súlyos túlfogyasztásokhoz vezethet.
Mi tehát a megoldás?
Az újonnan kipróbált ételeket mérd ki egy akkora tányérra, amekkoráról a későbbiekben is enni tervezed őket. Nézd meg, hogy egy adag mekkora helyet foglal el a tányérról, és próbálj a jövőben is ennyit felszolgálni magadnak belőle. Fontos továbbá, hogy soha ne egyél közvetlenül a dobozból, vagy csomagolásból, mert garantáltan többet fogyasztasz majd egy-egy alkalommal, mint kellene.