Tészták
A tészták valójában nagyon alacsony glikémiás indexszel rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy elfogyasztás után lassan emelik meg a vércukorszintet. Az alacsony GI-s élelmiszereket (mint amilyenek a tészták is) tovább tart megemészteni, így a szervezet tovább képes gazdálkodni belőlük energiaforrásokként.
A teljes kiőrlésű tészták 32-37-es glikémiás indexszel rendelkeznek (ami nagyjából a fehér kenyér értékének fele), míg a fehér tészták GI-je a 40-esek közepét érinti.
Ha tésztáidat más, teljes értékű élelmiszerekkel együtt tálalod (tenger gyümölcsei, extra szűz olívaolaj, stb.), bátran fogyaszthatod őket egészséges, fogyást elősegítő fogásokként. Egy igazán kiadós, mégis egészséges étkezéshez használj teljes kiőrlésű tésztákat és sok zöldséget, de kerüld a sajtos és egyéb sűrű szószokat.
Tojások
A tojások tele vannak egészséges fehérjékkel, zsírokkal, illetve alapvető vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Mi több, egyetlen tojás összesen durván 70 kalóriát tartalmaz, ezért nyugodt szívvel eheted meg mind a fehérjét, mind pedig a sárgáját is.
A tojás sárgájában étkezési koleszterin található ugyan, és habár ettől sokáig tartottak az emberek, kiderült, hogy ennek a koleszterinnek sokkal enyhébb hatása van a vérkoleszterinre, mint gondoltuk. Kellő mértéktartással tehát egész tojásokat is nyugodt szívvel fogyaszthatsz, és, ha finomított szénhidrátok helyett eszed őket, akkor még a fogyásban is segíthetnek.
Süsd meg tojásaidat egy kis extra szűz olívaolajban, majd fogyaszd őket gyorsan sütött zöldségekkel és teljes kiőrlésű kenyerekkel.
Sötét szárnyas húsok
Kevesen tudják, hogy a sötét pulyka- és csirkehúsban (combok) csak egész kicsivel több zsír és kalória található, mint az azonos mennyiségű fehér húsokban (mell). A zsír nagy része a bőrben található, ezért érdemes ezt úgy ahogy van kihagyni a fogyás érdekében.
A sötét szárnyas húsok általában puhábbak, lédúsabbak és ízletesebbek, mint a fehérek, így nem csak kevesebb vajjal és olajjal kell sütni őket, hanem kevesebb szószt és egyéb krémes adalékot kell enni hozzájuk, hogy ehetőbbek legyenek, mint a száraz fehér húsokhoz. Ezek az aprónak tűnő különbségek hamar összeadódnak.
A sötét húsok továbbá nagyszerű zsírszegény fehérjeforrások, így hamarabb, kisebb adagokból is jól lehet lakni velük. Sötétebb színüket a nagyobb mennyiségű mioglobin adja, ami egy oxigént szállító fehérje, de több bennük a vas és a cink is, amelyek mind fontosak az immunrendszer számára.