notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Ez történik a testeddel, amikor kihagysz egy étkezést, az étkezés kihagyásának negatív hatása

hirdetes

Ez történik a testeddel, amikor kihagysz egy étkezést

VN
Étkezés kihagyásának negatív hatása

Rossz hangulatod lesz

Ha rendszeresen kihagyod az étkezéseidet, akkor vércukorszinted leesik, és ez a modorodat is befolyásolja, méghozzá negatívan. Bizonyára te is érezted már, hogy ingerlékenyebb vagy, amikor megéhezel.

„A glükóz az agyunk elsőszámú üzemanyaga, és amikor nincs belőle elég, akkor az sokat ronthat közérzetünkön” magyarázza Largeman-Roth. Ezért fontos, hogy ha kihagyod étkezéseidet és ez elrontja a közérzetedet, akkor ne dobd be az első édességet, ami a kezedbe kerül, hacsak nem találsz valami egészségeset.
Amikor vércukorszintünk lezuhan, hajlamosak vagyunk túl zsíros és cukros élelmiszereket fogyasztani, de ennek muszáj ellenállni.

Nem fogod tudni leadni a súlyfelesleged

Sokan hiszik azt, hogy ha kihagynak egy-egy étkezést, akkor sokkal gyorsabban lefogynak majd. Tény, hogy így kevesebb kalória kerül be a szervezetbe, de ilyen esetben sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy végül engedsz majd a vágyaidnak, és túl sokat eszel valamilyen egészségtelen élelmiszerből. Ez úgynevezett „jojó diétához” vezet, ami kifejezetten veszélyes lehet.

hirdetes

A jojó diéta felboríthatja a pihenés közbeni anyagcserédet, amely során tested kalóriákat éget el, hogy megfelelően működhessen. Azonban ha étkezéseid nem rendszeresek, szervezeted inkább megőrzi majd, amit tud, és nem égeti majd olyan hatékonyan a kalóriákat.

Az éhséghormonjaidra szintén rossz hatással lehet, ha kihagysz egy-egy étkezést. Tested ilyenkor kevesebb leptint termelhet (ez a hormon felelős az étvágy csökkentéséért), és így nehezebben érzed majd meg evés közben, hogy jól laktál.

hirdetes

Tippek a rendszeres étkezéshez

Mint láthatod, az étkezések kihagyásának számos negatív hatása lehet szervezetedre. Ha azonban kihívásnak bizonyul előre megtervezni étkezéseidet sűrű beosztásod miatt, akkor íme néhány jó tanács, amik segíthetnek ebben:

Készítsd el előre az ételeket, de ne vidd túlzásba

Nem kell egy hétre előre elkészítened minden fogást magadnak. Már azzal is sokat segíthetsz magadon minden egyes nap, ha éjszaka előre elkészíted a másnapi reggelit. Ha vacsorára egy nagyobb adag ételt készítesz, akkor csomagolj belőle a másnapi ebédre is.

Mindig legyen kéznél egy adag egészséges nassolnivaló

Ha munkád miatt gyakran kapkodsz és rohansz a nap folyamán, akkor bizonyára nem sok időd adódik rendesen enni. Ilyenkor jönnek jól azok a pár perc alatt elfogyasztható, egészséges finomságok, amikkel legyűrheted éhségedet a következő főétkezésig. Ilyen például egy marék pörköld mandula, néhány szelet alacsony cukortartalmú fehérjeszelet, vagy egy doboz alacsony zsírtartalmú görögjoghurt némi friss gyümölccsel!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Finn szauna

  Alapvető jellemzője a magas hőmérséklet, 80 Celsius fok, alacsony páratartalommal... Tovább

Diéta

  A diéta fogalma : A diéta fogalma a közhasználatban egyrészt az... Tovább

Tovább a lexikonra
akaraterő alakformálás diéta éhezés élelmiszer életmód elhízás fogyás fogyókúra mozgás táplálkozás tévhitek