notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Ez történik a testeddel, amikor kihagysz egy étkezést, az étkezés kihagyásának negatív hatása

hirdetes

Ez történik a testeddel, amikor kihagysz egy étkezést

VN

A mai rohanó világban hajlamosak vagyunk kihagyni egy-egy étkezést a nap során. Egyeseknek rohanniuk kell reggelente, mások annyira bele tudnak feledkezni a munkájukba, hogy észre sem veszik, hogy már rég túl vannak az ebédidőn, és még csak a nassolásra sem jutott idejük. Vannak olyanok is, akik szándékosan korlátozzák étkezéseiket valamilyen drasztikus koplalós fogyókúra miatt – ilyen például az időszakos koplalás is.

Étkezés kihagyásának negatív hatása

Az időszakos koplalás kifejezetten jót tehet az egészségnek, különösen, ha az ember fogyni próbál. Azonban az időszakos koplalás és az étkezések komplett kihagyása két nagyon különböző dolog.

Ha azért hagysz ki egy étkezést, hogy megfoszd magad az örömöktől valamilyen büntetés gyanánt, vagy egyszerűen nem érsz rá enni, az egyáltalán nem ugyan az, mint amikor egy adott stratégia alapján próbálod kordában tartani éhségedet, és tervszerűen étkezel.

Összességében: az étkezések szándékos, vagy véletlen kihagyása rossz hatással lehet szervezetedre. Lássuk, hogy mi történhet!

Fáradtnak és lomhának érzed magad

Ha nem eszel eleget, vagy kihagysz egy-egy étkezést akkor a nap folyamán szédelegni kezdhetsz, energiaszinted lecsökkenhet, és súlyosabb esetekben akár el is ájulhatsz.”Ezt a vér glükózszintjének leesése okozza” magyarázza Frances Largeman-Roth dietetikus és wellness-szakértő. „Ha nem etetjük az agyunkat, ez azt jelezheti a testünknek, hogy ideje lekapcsolni dolgokat”.

hirdetes

Éppen ezért nagyon fontos, hogy ha az időszakos koplalást választod fogyási technikádnak, akkor megfelelően, egy adott terv szerint csináld azt, és amikor eszel, akkor laktató élelmiszereket vegyél magadhoz, hogy kibírd az étkezések közötti koplalásokat.

hirdetes

A kelleténél többet eszel a következő étkezésed során

„Amikor az emberek kihagynak egy étkezést, úgy érzik, hogy később jár még majd nekik valami a nap során, szóval hajlamosak többet enni a kelleténél a következő étkezésükkor” mondja Bonnie Taub-Dix dietetikus. „Azonban ha elosztod étkezéseidet a nap során, akkor szervezeted hatékonyabban lesz képes felhasználni ezeket a tápanyagokat.”

Taub-Dix úgy tekint az emberi szervezetre, mint egy robotgépre: ha fokozatosan adagolod neki az élelmiszert, akkor könnyebben fogja feldolgozni azt. Azonban ha egyszerre túl sok mindent próbálsz beletölteni (például miután kihagytál egy étkezést), akkor nem fog olyan hatékonyan működni.
Ahhoz tehát, hogy szervezeted megfelelően működhessen, naponta három kiegyensúlyozott étkezést iktass be neki. Amikor két étkezés között megéhezel, végy magadhoz valamilyen egészséges nassolnivalót. Taub-Dix szerint akkor érdemes enni, amikor a szervezeted diktálja, nem pedig az óra szerint. Ha úgy érzed, hogy nem tudsz koncentrálni, de még nincs itt az ebéd ideje, akkor ropogtass valami egészségeset és táplálót!
 

Vannak még negatív hatáásai a dolognak, lapozz és mutatjuk is!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Csalán

Latin neve: Urtica dioica   Eredete, élőhelye   Európában őshonos,... Tovább

Globesity

A globesity a múlt század folyamán kialakult, de hatásaiban napjainkban jelentkező tömeges... Tovább

Tovább a lexikonra
akaraterő alakformálás diéta éhezés élelmiszer életmód elhízás fogyás fogyókúra mozgás táplálkozás tévhitek