8.) Kulacs?
A folyadék pótlására óriási szükség van az edzés előtt-után és sokszor közben is. Sokkal kisebb teljesítményre és alacsonyabb teherbírásra számíthatsz, ha dehidratáltan mész edzeni vagy úgy edzeni vagy úgy edzel, hogy szomjas vagy edzés közben. Magasabb pulzus, hamarabb fáradó izmok, magasabb fokú hőtermelés és nagyobb vízvesztéssel is jár. Mindenképpen ajánlott a kulacsunk megtöltése és magunk mellett tartása helyett, a folyadék folyamatos fogyasztása. Edzés alatt ne igyunk egyszerre sokat, csak kisebb kortyonként, hogy ne köszönjön vissza az erőlködés közben...:)
9.) Pulzusmérő óra?
A pulzusmérő óra rendkívül fontos visszajelzéseket ad a szervezetünkről. Az edzés alatti maximum pulzus, átlagpulzus, kalóriaégetés, abból a felhasznált zsírszázalék, és végül az aktuális aznapi fittségi állapotunkat is megtudhatjuk egy okos kis órából kiértékelve. Sokszor van, hogy az érzéseink becsapnak minket, pl. ma olyan rossz napom volt, semmi sem akart összejönni az edzéshez is alig van kedvem és biztos nagyon rossz formában leszek. Az órád szerint viszont (ownzone funkció) tökéletes erőben vagy, kipihent szervezettel jól tedd ma oda magad, mert bírni fogod... és a végén..az órádnak tényleg igaza lesz, kár lett volna az érzéseid miatt az edzést is ellógva csinálni.
Utána még a büszkeség és a sikerélmény érzését is bezsebelheted. Nézzük az ellentettjét: amikor pörög benned az adrenalin és túl vagy több sikeres tárgyaláson, vagy jó jegyet kaptál az iskolában, esetleg friss szerelem tombol a véredben. Úgy érzed, hogy kifutnál a világból és minimum eltolnál egy hegyet, de az órád mutatja, hogy ma kettőt lépsz és kicsit megerőlteted magad rögtön az egekben van a pulzusod, kimerült vagy és nem állsz készen életed legkeményebb edzésére, csak az érzéseid csapnak be. Ha akkor engedelmeskedsz az órádnak és közepes lángra kapcsolsz, este pedig pihensz és alszol egy nagyot, holnap, legkésőbb holnapután tolhatod a hegyeket és játszhatsz a határaiddal egyet!:-) A pulzusmérő tehát segít megismerni a testedet és segít jól edzeni, hogy fejlődhess, egészséges maradj és elégedett legyél a befektetett munkával!
10.) Kesztyű?
Tudtad, hogy nem csak a nagy súlyokat emelgető gyúrósoknak jön jól a kesztyű használata? Húzódzkodásnál segít a bőröd épen tartásában és az izzad tenyér csúszása ellen is jó megoldás. Több ismétlésszámra vagy úgy képes! Nézzük a BODYROPE heveder használatát! Bizony, a hevederes edzésnél is nagyon hasznos kiegészítő eszköz a fitness kesztyű, hogy a markolat ne törje fel a kezedet és a nagy erőlködésben ne csússzon ki e kezedből. A jobb fogás nagyon biztonságot is ad, így ismét a teljesítményed javára válik. A támaszoknál azért leszel magabiztosabb mert az izzadságot óhatatlanul is a padlóra folyik és a tenyered is izzad, ettől pedig bizonytalanná válhatsz az elcsúszástól és orra eséstől való félelmedben és megint a kesztyű véd meg, ami minden ilyesminek ellenáll. Használhatod erőnléti edzéshez, súlyzózáshoz, jógázáshoz és hevederes edzéshez, alakformáló tornára is a bőrkeményedések ellen. Ha a szabadban edzel és futás közben néhány fekvőtámaszt is végeznél a talajon lévő kosztól vagy szeméttől, kövektől is véd, ami felsérthetné a tenyeredet.