Sokat segíthet az is, ha nem csak gyaloglással edzed testedet, hanem beiktatsz heti 1-2 erőedzést is. Az efféle ellenállásos, saját testsúlyos edzések (súlyemelés, stb.) az ember izomszövetei elszakadnak, és tápanyagokra van szükségük, hogy rendbe jöjjenek, és eközben megerősödjenek. Ehhez persze testednek rengeteg energiára van szüksége.
Az intenzívebb edzések akkor is hasznos részei lehetnek programodnak, amikor épp nincs időd egy-másfél órát a gyaloglásra fordítani (bemelegítéssel együtt). Ezeket le lehet zavarni fél óra alatt is, és ha kellően megterheled magad, akkor épp olyan hatékonyak lehetnek, mint egy hosszabb gyaloglás.
Íme egy másik edzésterv, amit kipróbálhatsz: kezdésképpen csinálj egy 10 perces bemelegítést, és közben folyamatosan emeld a tempót. A fő sorozatokhoz váltogass egy 2 perces közepes sebességű gyaloglás és 1 percnyi intenzív gyaloglás között – az utóbbit végezd olyan gyorsa, amennyire csak tudod. Lépkedj nagyokat, mozgasd a karjaidat céltudatosan, és pörgesd fel annyira a pulzusodat, amennyire csak lehetséges, hogy minél több kalóriától szabadulj meg, ezt az 1 perc lassabb – 2 perc gyorsabb váltogatást 20 percig csináld, majd lazítsd el izmaidat egy 10 perces könnyed sétával.
Ha úgy érzed, még ennél is több menne, akkor vagy hosszabbíts az edzésen, vagy válts kocogásra, lassabb futásra az 1-1 percnyi gyors gyaloglás helyett.
Ügyelj arra is, hogy mit és hogyan eszel
A rendszeres edzés, habár fontos, önmagában nem elegendő ahhoz, hogy hatékonyan megszabadulj a hasi zsírtól. Éppen annyira számít az is, hogy odafigyelj a kalóriabeviteledre is.
Rakj össze magadnak egy kiegyensúlyozott étrendet, ami tele van teljes értékű élelmiszerekkel. Próbálj eltávolodni a feldolgozott szénhidrátoktól, és válaszd inkább a teljes kiőrlésű gabonákat, amelyek hosszan tartó energia-utánpótlást biztosítanak, és sok vitamint illetve tápanyagot kínálnak.
Ne félj továbbá az egészséges zsíroktól sem, és fogyassz minél több zöldséget és gyümölcsöt, amelyek rostjai segítenek tovább jóllakottnak érezni magadat, és persze rengeteg tápanyagot is tartalmaznak. A száraz, zsírszegény húsok (csirke, hal, stb.) nagyszerű fehérjeforrások lehetnek, akárcsak a lencse.
Egyesek számára az étkezések időzítése is fontos lehet. Meglehet, hogy egy nagyobb reggelire lesz szükséged, hogy ezzel üzemanyagot biztosíts szervezetednek, viszont ebédre már kevesebbet eszel, ami a fogyásban segít majd. Vannak olyanok is, akik naponta többször, keveset esznek, és így osztják be az energia-utánpótlásukat.