Nem úgy volt, hogy a joghurt hizlal?
Habár a joghurt jótékony hatásai – amikről eddig olvashattál – közismertek, van néhány fontos tudnivaló, amit szem előtt kell tartanod ezekkel a termékekkel kapcsolatban, ha fogyni szeretnél:
Hozzáadott finomságok
Sokan mézzel és gyümölcsökkel ízesítik, illetve magokkal vagy gabonapelyhekkel teszik ropogóssá reggeli joghurtjukat. Ezek mind ésszerű választások, de figyelni kell a mértéktartásra. Nagyon könnyű egy adag joghurtból édességet csinálni úgy, hogy az ember azt hiszi, egészségesen táplálkozik.
Kalóriaszámlálás
Ha joghurtok kerülnek terítékre, akkor a kalóriaszámlálás is bonyolultabbá válik. Sok kalóriaszegény joghurtban nincs elegendő fehérje. Lehet, hogy egy dobozban csak 100 kalória van, de ehhez csak 6 gramm fehérje jár. Ennél még a több kalóriát tartalmazó termékek is jobbak lehetnek, ha kétszer annyi fehérjét biztosítanak a szervezet számára a jóllakottsághoz.
Zsírmentes termékek
A zsírmentes joghurtok gyakran másból tartalmaznak többet a kelleténél – például cukrokból. Minden joghurtban vannak természetesen előforduló cukrok, hiszen tejtermékek, de egyes termékekbe az ízfokozás érdekében további cukrokat kevernek. Ha egy zsírmentes joghurtban több cukor van, mint fehérje, akkor keress másikat.
Mikor érdemes joghurtot enni a fogyáshoz?
Joghurtot a nap során bármikor fogyaszthatsz, ha fogyni szeretnél – nincs olyan, hogy „ideális időszak”. Ha nem vagy biztos benne, hogy mikor bonts fel egy dobozzal, akkor kezd a napodat egy doboz magas fehérjetartalmú (például görög) joghurttal a reggeli mellé. A joghurtot többféle finomság elkészítéséhez (turmix, parfé, fehérjepalacsinta) elkészítéséhez felhasználhatod, de akár magában is fogyaszthatod, óvatosan kiegészítve némi gyümölccsel és mézzel.