3. Vegyél vissza a finomított szénhidrátokból
A finomított szénhidrátok csökkentése szintén segíthet a gyors fogyásban. Feldolgozásuk során a finomított gabonákról eltávolítják a korpát és a csírákat, így a kész termékekből hiányozni fog a rostok és a tápanyagok nagy része.
A finomított szénhidrátoknak általában alacsonyabb a glikémiás indexük, is, ami a vércukorszint hirtelen kilengéseihez vezethet, ezzel fokozva az éhséget.
Egyes tanulmányok szerint a finomított szénhidrátokban gazdag étrendeknek közük lehet a fokozott hasi zsírhoz.
Ezzel szemben a teljes kiőrlésű gabonákban gazdag étrendek pont, hogy alacsonyabb testtömeg-indexhez, testsúlyhoz, illetve szűkebb derékbőséghez vezethetnek.
A legjobb eredmények érdekében csökkentsd a finomított szénhidrátok, feldolgozott élelmiszerek, tészták, fehér kenyér, stb. fogyasztását, és helyettesítsd ezeket teljes kiőrlésű gabonákkal.
4. Feküdj rá a kardióra
A kardió, azaz más néven aerob edzés az egyik legnépszerűbb edzésforma a fogyni vágyók köreiben. A kardiógyakorlatok célja felpörgetni az ember pulzusát és légzését, és ez az egyik leghatékonyabb módszer a súlyfelesleg leadására.
Egy 16 tanulmányt vizsgáló értékelés megállapította, hogy minél több aerob edzést végeztek a résztvevők, annál több hasi zsírtól szabadultak meg.
Egyes tanulmányok arra jutottak, hogy az aerob edzések nem csak a hasi zsírt, hanem általánosságban a testzsírt, illetve a derékbőséget is csökkentik, mindeközben növelve az izomtömeget.
A legtöbb kutatás eredményei szerint hetente 150-300 percnyi közepes vagy intenzív kardióedzést érdemes beiktatni, ami naponta 20-40 percnyi aerob mozgást jelent.
A futás, gyaloglás, kerékpározás, és úszás csupán néhány példa a kardiógyakorlatokra, de valójában minden olyan gyakorlat ideális erre a célra, ami felpörgeti az ember pulzusát és légzését is.
5. Igyál kávét
A koffein nem hiába található meg szinte az összes zsírégető étrend-kiegészítőben. A kávéban található koffeint stimulálja az idegrendszert, serkenti az anyagcserét, illetve elősegíti a zsírsavak lebontását is.
Egyes tanulmányok kimutatták, hogy a koffein átmenetileg növelheti a szervezet energiafogyasztását, illetve serkentheti az anyagcserét is.
Egy nagy, 58 ezer fős, 12 éven át tartó tanulmány megállapította, hogy a fokozott koffeinfogyasztás csökkenti a súlygyarapodást.
Egy másik, több, mint 2600 fős tanulmány szerint a fokozott koffeinfogyasztás segíthet a leadott kilók távoltartásában.
Persze nem mindegy, hogy hogyan iszod a kávét. Mellőzd a tejszínt, és a cukrot, és fogyaszd feketén, vagy egy egész kevés tejjel, hogy minél kevesebb extra kalóriát vigyél be a szervezetedbe.