3.) A funkcionális edzés csak a sportolóknak kell..
Óriási tévedés. A funkcionális edzés nem más, mint amit még annak idején a testnevelés órán is csináltunk. Az alapvető mozgás funkcióinkat tartalmazó gyakorlatsorokból áll és az életünkben előforduló mozgásoknak dolgozik alá, vagy készít fel minket! Akkor derül ki a leginkább, hogy mennyire összehangolt és együttműködő munkában vannak az izmaink, amikor megfájdul valamink. Emlékszünk rá, hogy elég csak egy pici izomfájdalom és minden mozdulat rögtön akadozottá és lassabbá válik? Az izmaink ilyenkor mutatják meg nekünk, hogy milyen összetett munkában dolgoznak ők, hogy mi minden mozdulatot zökkenőmentesen és észrevétlenül gyorsan el tudjunk végezni.
Aki foglalkozott vagy nevelt már kisgyereket pontosan tudja, hogy a velük való mozgás, vagy rájuk való vigyázás felér egy edzéssel. De ez csak egy példa a sok közül, mert igazából a házimunka, kirándulás, autómosás, városnézés vagy egy egész napos rohangálós nap is keményen próbára tud tenni minket. Megfelelő állóképességre, erőre, gyorsaságra, egyensúlyérzékre és koordinációra van szükségünk ahhoz, hogy a napunk hatékonyan és hibamentesen, baleset vagy sérülés nélkül teljen.
Ehhez teljesen biztosan jó fittségi állapotra van szükség és ehhez teljesen biztosan a funkcionális edzés egy tökéletes megoldás lesz. Fontos, hogy mindig a saját céljainknak megfelelő és az aktuális fittségi szintünknek javasolt gyakorlatokat végezzük, abban az ismétlésszámban, ami minket fejlődésre ösztönöz, és nem pedig eltántorít. A versenysportolók sportágspecifikus gyakorlatokat csinálnak egy meghatározott felkészülési ciklus alapján. Ne hasonlítsuk magunkat össze velük, minket, aki az egészségi állapotunk megtartásáért edzünk és azért, hogy a mindennapi életünket szolgálja a edzésmódszerünk.