Szerezz fitnesztársat
Rengeteget segíthet céljaid elérésben, ha van valami melletted, aki támogat és felelősségre von, ha úgy látja, hogy elhanyagolod magadat. Még hasznosabb lehet, ha az illető szintén saját egészségén dolgozik, így akár egymásnak is segíthettek, és megoszthatjátok tapasztalataitokat.
Főzz magadra gyakrabban
Időnként mindenki elcsábul egy-két éttermi fogásra, és ezzel semmi baj nincs. Ha azonban hosszútávon egészségesen szeretnél táplálkozni, akkor érdemes lesz megtanulnod magadra főzni. Egy házilag elkészített étel olcsóbb, mint az éttermi alternatívák, ráadásul pontosan tudod, hogy milyen hozzávalókból készül, és miből mekkora mennyiséget tartalmaz.
Fogyassz több zöldséget
Próbálj minden étkezésed során egy jó adag zöldséget elfogyasztani. Ha lehetséges, a tányér felét zöldségek borítsák – ezek az élelmiszerek tele vannak rostokkal, vitaminokkal és egyéb fontos tápanyagokkal, amelyek egyetlen étrendből sem hiányozhatnak. A legtöbb zöldségben továbbá alig van zsír és kalória.
Evés közben az evésre koncentrálj
Ne csak arra figyelj oda, hogy mit eszel, hanem arra is, hogy hogyan. A helyett, hogy behabzsolnál mindent, amit a szemed megkíván, figyelj oda rá, hogy szervezeted hogyan reagál minden egyes falat után. Gyomrodnak némi időre van szüksége, mielőtt jelzi, hogy jóllaktál, ezért ha lelassítasz, valószínűleg azt veszed majd észre magadon, hogy kevesebbel is beéred egy-egy étkezés során.
Mozogj rendszeresen
A mozgás nélkülözhetetlen egy egészséges életmód kialakításához, illetve fitneszcéljaid eléréséhez. A tudatos táplálkozás mellett szakíts időt rendszeresen a mozgásra is, még ha ez csak napi 30 perc gyaloglást is jelent valahol a környéken. Ha kifejezetten fejleszteni szeretnéd testedet, akkor válassz magadnak egy olyan edzéstervet, amely illik hozzád (tehát élvezed is csinálni), és nem csak kényszernek érzed majd.