7. Segít a fogyásban
Mivel a fokozott fehérjebevitel serkenti az anyagcserét, illetve csökkenti a kalóriabevitelt és a vágyakozást, sokan rövid időn belül fogyást tapasztalnak , miután fehérjében gazdag étrendre váltanak.
A már fentebb említett tanulmány, kiderítette, hogy azok a túlsúlyos nők, akik a napi kalóriabevitel 30%-ához fehérjékből jutottak hozzá, 12 hét alatt 5 kilót fogytak, pedig nem korlátozták szándékosan étrendjüket.
A fehérjének azonban a szándékos kalóriakorlátozás idején is vannak bizonyos előnyei. Egy 12 hónapos, 130 túlsúlyos résztvevővel végzett tanulmány során a tesztalanyok kalóriakorlátozott étrendet követtek. Az a csoport, amelyik több fehérjét fogyasztott, 53%-kal több testzsírt adott le, mint azok, akik ugyan annyi kalóriát fogyasztottak, de normális fehérjemennyiséggel.
Persze nem elég csak leadni a felesleget, valahogy meg is kell őrizni az új súlyt, ami sokak számára még nagyobb kihívás, mint maga a fogyás. A mérsékelten fokozott fehérjebevitel ebben is segíthet, legalább is egy tanulmány szerint. A kísérlet során a résztvevők mindössze 3%-kal növelték a napi kalóriabevitel fehérjehányadát (15%-ról 18%-ra), és már ezzel felére csökkentették a leadott súly visszanyerését.
8. Nem árt az egészséges veséknek
Sokan hiszik azt, hogy a magas fehérjemennyiségek árthat a veséknek. Ez a tévhit minden bizonnyal onnan ered, hogy a vesebetegségekben szenvedőknek bizonyítottan ajánlott kevesebb fehérjét fogyasztaniuk. Erre nagyon fontos odafigyelni, hiszen a veseproblémák nagyon súlyosak is lehetnek .
Azonban ha valakinek egészségesek a veséi, az nyugodtan fogyaszthat a megszokottnál több fehérjét. Ezt több tanulmány is igazolja.
9. Segít a sérülések regenerálásában
Mivel a fehérje a szövetek és a szervek fő alkotóelemei, nem meglepő, hogy nélkülözhetetlen a hatékony regenerációhoz. Több kutatás is rávilágított már, hogy a fokozott fehérjefogyasztás segíthet felgyorsítani a sérülések utáni felépülést.
10. Segít idősebb korban is fittnek maradni
A kor előrehaladtával az izmok fokozatosan elgyengülnek. Az állapot legsúlyosabb formája az úgynevezett szarkopénia, ami többek között csontrepedésekhez, sérülékenységhez, és az életminőség általános csökkenéséhez vezet az idősebbeknél.
Többek között a fehérjefogyasztás is segíthet elkerülni ezt az állapotot, illetve fontos, hogy fizikailag aktív maradj, és rendszeresen végezz rezisztenciagyakorlatokat (pl. súlyemelés).